VLetenky

Dominikánska republika s Condor Airlines od 353 EUR

Punta Cana
Tropické scenérie Dominikánskej republiky v oblasti Bávaro / Punta Cana (foto: Brent/Flickr/CC BY 2.0)

Tarif nemeckej leteckej spoločnosti Condor (v spolupráci s partnerskými aerolíniami) vábi na návštevu karibskej Dominikánskej republiky (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do “Dominikány” (Punta Cana) sú v predaji za 410 USD (alebo v prepočte cca 353 EUR) s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas septembra / októbra 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Dominikánskej republiky môže byť odlet z Prahy (PRG) dňa 20. septembra a návrat z Punta Cana (PUJ) dňa 4. októbra 2018.

Rezervácia leteniek:
Praha – Punta Cana za 410 USD (20.09.-04.10.2018)

PRG-PUJ
Praha, ČR – Punta Cana, Dominikánska republika (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Dominikánska republika

Kúzelná Dominikánska republika sa rozkladá vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho výraznú časť. I keď najpočetnejšia skupina cestovateľov mieri do východnej (resp. juhovýchodnej) partie krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s čarovným Cap Cana, okúzľujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a príťažlivým ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s výborným Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trochu nezaostáva.

Znamenité Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže popýšiť takisto prekrásnymi piesočnatými plážami Karibského mora. Naďabíte tu i na majestátnu pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Úžasný výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – docestujete sem vcelku pútavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Neobíďte fascinujúcich 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, položených na západ od Puerto Plata v blízkosti mestečka Imbert. Na výnimčné plážové scenérie narazíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v magických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky prídete až na fantastický polostrov Samaná, pravdepodobne jedno z najpríťažlivejších miest v celom tomto obdivuhodnom kúte Karibiku.

0