VLetenky

Dominikánska republika s Condor Airlines od 274 EUR

Playa de Arena Gorda
Playa de Arena Gorda v prímorskom letovisku Punta Cana – Bávaro (foto: Brent/Flickr/CC BY 2.0)

Do karibskej Dominikánskej republiky máte príležitosť využiť last minute ponuku charterových leteniek na palube nemeckej aerolinky Condor (s odletom z rakúskej Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do “Dominikány” sú k dispozícii za 274 EUR s odletom zo spomínanej Viedne (VIE) dňa 9. apríla (sobota) a návratom z Punta Cana (PUJ) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 16. júna 2018 (sobota) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácie leteniek:
Viedeň – Punta Cana za 274 EUR (09.06.-16.06.2018 / sobota – sobota)

VIE-PUJ
Viedeň, Rakúsko – Punta Cana, Dominikánska r. (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Dominikánska republika

Čarovná Dominikánska republika sa rozprestiera vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho výraznú časť. Aj keď najpočetnejšia skupina cestovateľov smeruje do východnej (resp. juhovýchodnej) partie krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s kúzelným Cap Cana, očarujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a pôvabným ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s vynikajúcim Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trošku nezaostáva.

Famózne Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže pochváliť taktiež nádhernými piesočnatými plážami Karibského mora. Natrafíte tu aj na impozantnú pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Skvelý výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – doputujete sem vcelku lákavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Nevynechajte fantastických 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, situovaných na západ od Puerto Plata blízko mestečka Imbert. Na mimoriadne plážové scenérie naďabíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v dramatických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky prídete až na fascinujúci polostrov Samaná, pravdepodobne jedno z najpôvabnejších miest v celom tomto grandióznom kúte Karibiku.

0