VLetenky

Dominikánska republika s Condor Airlines a Eurowings od 424 EUR

Bávaro
Punta Cana – Bávaro (foto: Niedźwiadek78/Michał Sulczyński /Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Skombinované (jednosmerné) tarify nemeckých leteckých spoločností Condor a Eurowings nabádajú na návštevu karibskej Dominikánskej republiky (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Letenky do Dominikánskej republiky sú k dispozícii za 424 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla (PRG) dňa 5. apríla a návratom z prímorského letoviska Punta Cana (PUJ) o 10 dní neskôr, t.j. dňa 15. apríla 2018 – ponuka leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Rezervácia leteniek:
Praha – Punta Cana za 140 EUR (05.04.2018 / 1. letenka – Condor / preklik na web aerolinky)
Punta Cana – Praha za 284 EUR (15.04.2018 / 2. letenka – Eurowings / preklik na web aerolinky)

PRG-PUJ

Dominikánska republika

Kúzelná Dominikánska republika sa rozkladá vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho výraznú partiu. I keď najpočetnejšia skupina cestovateľov smeruje do východnej (resp. juhovýchodnej) partie krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s čarovným Cap Cana, okúzľujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a príťažlivým ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s výborným Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trochu nezaostáva.

Znamenité Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže popýšiť takisto prekrásnymi piesočnatými plážami Karibského mora. Naďabíte tu i na majestátnu pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Úžasný výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – docestujete sem celkom lákavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Neobíďte fascinujúcich 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, položených západne od Puerto Plata v blízkosti mestečka Imbert. Na výnimočné plážové scenérie naďabíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v magických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky prídete až na fantastický polostrov Samaná, zrejme jedno z najpríťažlivejších miest v celom tomto grandióznom kúte Karibiku.

0