VLetenky

Dominikánska republika s Condor Airlines a Eurowings od 390 EUR

Samaná Peninsula
Idylické Las Terrenas v oblasti polostrova Samaná (foto: Šarūnas Burdulis /Flickr/CC BY-SA 2.0)

Skombinované (jednosmerné) tarify nemeckých leteckých spoločností Condor a Eurowings nabádajú na návštevu tropickej Dominikánskej republiky (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Letenky do Dominikánskej republiky sú k dispozícii za 390 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla (PRG) do Puerto Plata (POP) dňa 30. apríla a návratom z Punta Cana (PUJ) do stovežatej Prahy (PRG) dňa 22. mája 2018 – ponuka leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Rezervácia leteniek:
Praha – Puerto Plata za 110 EUR (30.04.2018 / 1. letenka – Condor)
Punta Cana – Praha za 280 EUR (22.05.2018 / 2. letenka – Eurowings)

PRG-POp/PUJ-PRG
Praha – Puerto Plata / Punta Cana – Praha (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Dominikánska republika

Čarovná Dominikánska republika sa rozprestiera vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho podstatnú časť. Aj keď najpočetnejšia skupina cestovateľov mieri do východnej (resp. juhovýchodnej) partie krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s kúzelným Cap Cana, očarujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a pôvabným ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s vynikajúcim Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trošku nezaostáva.

Famózne Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže pochváliť taktiež nádhernými piesočnatými plážami. Natrafíte tu aj na impozantnú pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Skvelý výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – doputujete sem vcelku lákavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Nevynechajte fantastických 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, situovaných západne od Puerto Plata blízko mestečka Imbert. Na mimoriadne plážové scenérie natrafíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v dramatických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky prídete až na fascinujúci polostrov Samaná, pravdepodobne jedno z najpôvabnejších miest v celom tomto grandióznom kúte Karibiku.

0