VLetenky

Dominikánska republika s Condor a Eurowings od 405 EUR

Dominikána
Pobrežné panorámy Playa Preciosa pri meste Cabrera (foto: Swell Surf Camp/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Kombinácia tarifov nemeckých leteckých spoločností Condor a Eurowings umožňuje spojiť návštevu juhu aj severu tropickej Dominikánskej republiky (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Do “Dominikány” doletíte za 405 EUR pri kúpe dvoch samostatných jednosmerných leteniek s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla do Punta Cana (PUJ) dňa 28. apríla (1. one-way letenka s Condorom za 120 EUR) a návratom z Puerto Plata (PAP) opäť do Prahy (PRG) dňa 14. mája 2017 (2. one-way letenka s Eurowings za 285 EUR) – last minute ponuka ponuka leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Alternatívou rezervácie leteniek do Dominikánskej republiky môže byť odlet z Prahy (PRG) do Puerto Plata (POP) dňa 23. apríla a návrat z Puerto Plata do Prahy (PRG) dňa 14. mája 2017.

Rezervácia leteniek:
Praha – Punta Cana za 120 EUR (28.04.2017 / 1. jednosmerná letenka s Condor Airlines)
Praha – Puerto Plata za 130 EUR (23.04.2017 / 1. jednosmerná letenka s Condor Airlines)

Puerto Plata – Praha za 285 EUR (14.05.2017 / 2. jednosmerná letenka s Eurowings)

Dominikánska republika

Čarovná Dominikánska republika sa rozprestiera vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho podstatnú časť. Aj keď najpočetnejšia skupina cestovateľov smeruje do východnej (resp. juhovýchodnej) partie v okolí miest Punta Cana a La Romana s kúzelným Cap Cana, očarujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a pôvabným ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s vynikajúcim Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trošku nezaostáva.

Famózne Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže pochváliť taktiež nádhernými piesočnatými plážami Karibského mora. Natrafíte tu i impozantnú pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Skvelý výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – doputujete sem vcelku lákavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Nevynechajte fantastických 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, situovaných západne od Puerto Plata blízko mestečka Imbert. Na mimoriadne plážové panorámy naďabíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v dramatických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky prídete až na fascinujúci polostrov Samaná, pravdepodobne jedno z najpôvabnejších miest v celom tomto obdivuhodnom kúte Karibiku.

0