VLetenky

Dominikánska republika s Condor a Eurowings od 360 EUR

Dominikána
Fotogenické pobrežné scenérie Karibiku na pobreží „Dominikány“ (foto: Fabian/Pixabay/CC0)

Skombinované tarify nemeckých leteckých spoločností Condor a Eurowings umožňujú spojiť návštevu juhu i severu tropickej Dominikánskej republiky (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Do “Dominikány” doletíte za 360 EUR pri nákupe dvoch samostatných jednosmerných leteniek s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla do Punta Cana (PUJ) dňa 6. marca (1. one-way letenka s Condorom za 110 EUR) a návratom z Puerto Plata (PAP) opäť do Prahy (PRG) dňa 25. marca 2017 (2. one-way letenka s Eurpwings za 250 EUR) – last minute ponuka ponuka leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Alternatívou rezervácie leteniek do Dominikánskej republiky môže byť odlet z Prahy (PRG) do Punta Cana (PUJ) dňa 6. marca a návrat z Puerto Plata do Viedne (VIE) dňa 14. marca 2017.

Rezervácia leteniek:
Praha – Punta Cana za 110 EUR (06.03.2017 / 1. jednosmerná letenka s Condor Airlines)

Puerto Plata – Praha za 250 EUR (25.03.2017 / 2. jednosmerná letenka s Eurowings)
Puerto Plata – Viedeň za 250 EUR (14.03.2017 / 2. jednosmerná letenka s Eurowings)

Dominikánska republika

Kúzelná Dominikánska republika sa rozkladá vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho výraznú časť. I keď najpočetnejšia skupina cestovateľov mieri do východnej (resp. juhovýchodnej) partie v okolí miest Punta Cana a La Romana s čarovným Cap Cana, okúzľujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a príťažlivým ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s výborným Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trochu nezaostáva.

Znamenité Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže popýšiť takisto prekrásnymi piesočnatými plážami Karibského mora. Naďabíte tu aj i majestátnu pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Úžasný výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – docestujete sem celkom pútavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Neobíďte fascinujúcich 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, položených západne od Puerto Plata v blízkosti mestečka Imbert. Na výnimočné plážové panorámy narazíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v magických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky prídete až na fantastický polostrov Samaná, zrejme jedno z najpríťažlivejších miest v celom tomto grandióznom kúte Karibiku.

0