VLetenky

Dominikánska republika s Air Berlin za 331 EUR

Isla Catalina
Tropická Isla Catalina blízko La Romana (foto: Mstyslav Chernov/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Do karibskej Dominikánskej republiky sa majú príležitosť vybrať (aj počas vianočných sviatkov) hlavne flexibilnejší a pohotovejší cestovatelia (nielen spoza rieky Moravy) vďaka last minute ponuke charterových leteniek na krídlach leteckej spoločnosti Air Berlin (s odletom z Nemecka).

Spiatočné letenky do Dominikánskej republiky sú k dispozícii za 331 EUR s odletom z Mníchova (MUC) dňa 11. decembra a návratom z La Romana (LRM) dňa 26. (17./20./24.) decembra 2015 – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Alternatívou rezervácie leteniek (za 306 EUR) môže byť odlet z Mníchova (MUC) dňa 11. decembra a návrat z La Romana (LRM) do Bruselu (BRU) dňa 23. (16./24.) decembra 2015 (Air Berlin/Jetairfly).

Rezervácia letenky:
Mníchov – La Romana za 331 EUR (11.12.-26.12.2015 / Air Berlin)
Mníchov – La Romana – Brusel za 306 EUR (11.12.-23.12.2015 / Air Berlin a Jetairfly)

Doprava do Nemecka

Na pozemný presun do Mníchova (resp. viceversa) sa dajú využiť nasledovné varianty:
– autobusové spojenie Flixbus od 27 EUR z Bratislavy (od 20 EUR z Viedne / aj nočné spoje)
– vlakom pri rezervácii s Deutsche Bahn od 49 EUR z Bratislavy (od 29 EUR z Viedne – nočný vlak)

Doprava do/z Belgicka

I keď belgická metropola Brusel sa na prvý pohľad môže zdať trošku od ruky, možno sem dopraviť za celkom rozumný peniaz. Letecký prískok do belgickej metropoly máte možnosť uskutočniť s low costovými leteckými spoločnosťami Ryanair a (alebo) Wizzair, ktoré na letisko Brusel-Charleroi obsluhujú lety z Bratislavy, z maďarskej Budapešti, z českej Prahy a z poľského Krakova.

V globále najčastejšie a ekonomicky najdostupnejšie spojenia z našich končín na bruselské nízkonákladové letisko v Charleroi vychádzajú s odletom z Budapešti. Ceny leteniek spoločnosti Ryanair z Bratislavy a z poľského Krakova (do rovnakého leteckého prístavu) sú vo všeobecnosti o máličko vyššie a o niečo horšou bude i frekvencia spojení, padnúť vhod však môže aj linka z Prahy.

Dominikánska republika

Kúzelná Dominikánska republika sa rozkladá vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho prevažnú časť. I keď najpočetnejšia skupina cestovateľov smeruje do východnej (resp. juhovýchodnej) partie krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s čarovným Cap Cana, okúzľujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a príťažlivým ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s vynikajúcim Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trochu nezaostáva.

Famózne Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže pochváliť taktiež nádhernými piesočnatými plážami Karibského mora. Natrafíte tu i na impozantnú pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Skvelý výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – doputujete sa sem vcelku lákavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Nevynechajte fantastických 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, situovaných na západ od Puerto Plata v blízkosti mestečka Imbert. Na mimoriadne plážové scenérie narazíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v dramatickýcch lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky docestujete až na fascinujúci polostrov Samaná, pravdepodobne jedno z najpôvabnejších miest v celom tomto grandióznom kúte Karibiku.

0