VLetenky

Dominikánska republika s Air Berlin od 455 EUR

Playa Bávaro
Grandiózne karibské scenérie v oblasti Playa Bávaro (foto: Hans Buch/Wikimedia Commons/CC0)

Cestovatelia mieriaci do karibskej Dominikánskej republiky majú príležitosť využiť last minute ponuku charterových leteniek na krídlach spoločnosti Air Berlin (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do “Dominikány” sú k dispozícii za 455 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 15. marca a návratom z Punta Cana (PUJ) dňa 27. marca 2017 (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Rezervácie leteniek:
Viedeň – Punta Cana za 455 EUR (15.03.-27.03.2017)

Dominikánska republika

Čarovná Dominikánska republika sa rozprestiera vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho výraznú partiu. Aj keď najpočetnejšia skupina cestovateľov smeruje do východnej (resp. juhovýchodnej) časti krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s kúzelným Cap Cana, očarujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a pôvabným ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s vynikajúcim Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trošku nezaostáva.

Famózne Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže pochváliť taktiež nádhernými piesočnatými plážami Karibského mora. Natrafíte tu aj na impozantnú pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Skvelý výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – doputujete sem vcelku lákavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Nevynechajte fantastických 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, situovaných na západ od Puerto Plata blízko mestečka Imbert. Na mimoriadne plážové scenérie naďabíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v dramatických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky prídete až na fascinujúci polostrov Samaná, pravdepodobne jedno z najpôvabnejších miest v celom tomto fenomenálnom kúte Karibiku.

0