VLetenky

Dominika s Air France od 637 EUR

Batibou Beach
Plážové scenérie Dominiky v podobe Batibou Beach (foto: Matthias Ripp/Flickr/CC BY 2.0)

Na excelentný ostrov v Karibskom mori s názvom Dominika sa máte možnosť vydať (aj počas Vianoc) so spoločnosťou Air France (z aliancie Sky Team) v spolupráci s partnermi (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na tropické súostrovie Dominika sa dajú kúpiť za 637 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 21.08.-21.12.2017 a 01.01.-31.05.2018, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 30. augusta (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v priebehu horeuvedeného času platnosti tarifu.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Dominiku nech bude napr. odlet z Prahy (PRG) dňa 17. decembra s návratom z Marigot (DOM) dňa 28. decembra 2017.

Rezervácia letenky:
Praha – Dominika za 637 EUR (17.12.-28.12.2017)

Dominika

Impresívna Dominika Vás čaká v nádhernom Karibskom mori ako súčasť súostrovia Malé Antily (najsevernejšia z Windward Island alebo naopak niekedy pokladaná za najjužnejšiu z Leeward island). Na neveľkom území s rozlohou 750 km² tu žije vyše 70 tisíc obyvateľov. Na severe susedí s Guadelope, kým smerom na juh sa nachádza ďalší francúzsky ostrov Martinik.

“Objavenie” Európanmi

Pozoruhodnú Dominiku objavil pre Európu preslávený janovský moreplavec v službách španielskej koruny Krištof Kolumbus pri svojej druhej ceste do Nového sveta v roku 1493 a pomenoval ju podľa dňa v týždni, v ktorom ju po prvý raz uvidel. Meno krajiny v latinčine a z nej vychádzajúcich románskych jazykov sa dá preložiť ako nedeľa, v pôvodnej reči sa nazývala Waitukubuli.

Od Francúzska cez Veľkú Britániu až ku vlastnej samostatnosti

Napriek tomu, že Dominika sa ako prvá dostala do hľadáčika Španielov, v neskoršom období tento nádherný kút Karibiku prechádza do rúk Francúzov a od nich pod správu Spojeného kráľovstva, pričom od Veľkej Británie sa úplne osamostatňuje až v roku 1978. Ako úradná reč preto slúži angličtina, ale používa sa samozrejme i francúzština a ďalšie (kreolské) jazyky.

Pôvabné Roseau

Príťažlivé Roseau, hlavné mesto Dominiky, Vás očakáva v juhozápadnej časti tohto karibského ostrova. Na severovýchode nájdete hlavnú dopravnú spojnicu s okolitým svetom, medzinárodné letisko Melville Hall Airport (DPM) v blízkosti Marigot. Na neďaleké francúzske Guadelope aj Martinik sa dostanete pravidelnou lodnou dopravou z prístavu v Roseau.

Nádherné pláže Karibiku, výborné podmienky na potápanie i trekking

Na najkrajšie pláže naďabíte na severovýchode v oblasti Marigot a Calibishie. Samotná Domika sa radí nielen k najmagickejším, najbezpečnejším (nízka kriminalita i nedostatok jedovatých plazov či hmyzu), ale aj najhornatejším ostrovom celého Karibiku – jej najvyšší bod Morne Diablotins (1447 m) sa nachádza na severe. Nenechajte si ujsť fascinujúci národný park Morne Trois N.P. na južnom konci ostrova s úžasným termálnym jazerom Boling Lake i gejzírmi. V podstate celú Dominiku z juhu na sever pretína atraktívny, 184 km dlhý trek s názvom Waitukubuli National Trail. Fanúšikov odhaľovania farebného podmorského sveta Karibiku zrejme okúzli Scott’s Head na juhozápade.

Zachovaná flóra a skvelá fauna

Nielen v tradičných dažďových pralesom pravdepodobne narazíte na symbol Dominiky, sympatického papagája “amazoňana” Sisserou či príbuzný druh “Red-necked Amazon” (ktorého domáci nazývajú i “Jaco” – v našich končinách pod pomenovaním “Žako” však poznáme skôr papagája sivého). V prímorských lokalitách natrafíte aj na morské korytnačky väčšieho vzrastu. Vo vodách Karibiku Vám azda budú robiť spoločnosť delfíny a pozorovať možno i veľryby (hlavne kosatky, vorvane a vráskavce).

0