VLetenky

Cyprus s Wizz Air od 80 EUR

Paphos
Grandiózna Agia Napa blízko Larnaky (foto: Vitaly Lischenko (Vlish)/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Počas krátkeho letného výletu budete mať príležitosť okúpať sa na geniálnom Cypre a súčasne spoznať i maďarskú metropolu pri využití ponuky leteckej spoločnosti Wizz Air.

Spiatočné letenky do cyperskej Larnaky sú v predaji 24980 HUF (alebo v prepočte cca 80 EUR) s odletom zo spomínanej Budapešti. Uvedená suma platí pre cestovanie s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia iba 18780 HUF (asi 60 EUR). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve v druhej polovici júna 2015.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 18. júna (štvrtok večer) s návratom z cyperskej Larnaky (LCA) dňa 20. júna 2015 (sobota večer).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Larnaka za 24980 HUF bez WDC / 18780 HUF s WDC (18.06.-20.06.2015)

Cyprus

Obľúbený stredomorský Cyprus okrem prekrásnych piesočnatých pláží ponúka mnoho cestovateľských pozoruhodností. Z príjemnej Larnaky máte šancu si odskočiť do susedného znamenitého britského územia Dhekelia. Pokračovať možno pohodovo popri pobreží ďalej smerom na západ, kde v neveľkej vzdialenosti od Limassolu nájdete ďalšiu správnu jednotku Británie Akrotiri.

Ešte o niečo západnejšie, taktiež na pobreží skvelého Stredozemného mora, naďabíte na kúzelný Paphos. Ukrátení však o nič v žiadnom prípade neostanú ani vášniví milovníci pešej turistiky a nádherných horských scenérií, ktorí si prídu na svoje v dramatickom pohorí Troodos s najvyššou horou ostrova Olympos (1952 m). V tejto pútavej oblasti si na vrchole zimy i schuti zalyžujete.

Severný Cyprus

Aj keď (medzinárodne neuznaná) turecká časť Cypru sa radí medzi cestovateľmi (neprávom) k tak trochu menej populárnym v porovnaní s turisticky viac navštevovanou južnou (gréckou) polovicou ostrova, natrafíte tu taktiež na mnoho pozoruhodností. Celkom paradoxne pôsobí Nicosia/Lefkoşa – v súčasnosti jediné hlavné mesto rozdelené medzi dve krajiny.

Z pôsobivej cyperskej metropoly Lefkoşa (Nicosia) sa skúste vybrať smerom na sever do pôsobivého mestečka Kyrenia s malebným prístavom a majestátnou stredovekou pevnosťou. Na ďalšie impozantné hrady – St. Hillarion a Buffavento, naďabíte v čarovnom pohorí medzi týmito dvoma severocyperskými mestami. V majestátnej oblasti Famagusta na príťažlivom polostrove Karpaz, ktorý svojím tvarom pripomína ľudský prst, Vás očakávajú očarujúce prímorské pláže.

0