VLetenky

Cyprus s Wizz Air od 64 EUR

Larnaca
Idylická Finikoudes Beach v cyperskej Larnake (foto: Petros3/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Na výlet nielen za teplejším podnebím v čase stredoeurópskeho najchladnejšieho času máte príležitosť zamieriť na stredomorský Cyprus vďaka spoločnosti Wizz Air (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do cyperského mesta Larnaka sa predávajú za 19980 HUF (alebo v prepočte cca 64 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Uvedená suma platí pre cestovanie s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia iba 14180 HUF (asi 46 EUR). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve predovšetkým v zimnom období (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 19. januára s návratom z cyperskej Larnaky (LCA) dňa 23. januára 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Larnaka za 19980 HUF bez WDC / 14180 HUF s WDC (19.01.-23.01.2016)

Cyprus

Obľúbený stredomorský Cyprus okrem prekrásnych piesočnatých pláží ponúka mnoho cestovateľských pozoruhodností. Z príjemnej Larnaky máte šancu si odskočiť do susedného famózneho britského územia Dhekelia. Pokračovať možno pohodovo popri pobreží ďalej smerom na západ, kde v neveľkej vzdialenosti od Limassolu nájdete ďalšiu správnu jednotku Británie Akrotiri.

Ešte o niečo západnejšie, taktiež na pobreží skvelého Stredozemného mora, naďabíte na kúzelný Paphos. Ukrátení však o nič v žiadnom prípade neostanú ani vášniví milovníci pešej turistiky a nádherných horských scenérií, ktorí si prídu na svoje v dramatickom pohorí Troodos s najvyššou horou ostrova Olympos (1952 m). V tejto pútavej oblasti si na vrchole zimy i schuti zalyžujete.

Severný Cyprus

Aj keď (medzinárodne neuznaná) turecká časť Cypru sa radí medzi cestovateľmi (neprávom) k tak trochu menej populárnym v porovnaní s turisticky viac navštevovanou južnou (gréckou) polovicou ostrova, natrafíte tu taktiež na množstvo špecialít. Celkom paradoxne pôsobí Nicosia/Lefkoşa – v súčasnosti jediné hlavné mesto rozdelené medzi dve krajiny.

Z pôsobivej cyperskej metropoly Lefkoşa (Nicosia) sa skúste vybrať smerom na sever do malebného mestečka Kyrenia s grandióznym prístavom a majestátnou stredovekou pevnosťou. Na ďalšie impozantné hrady – St. Hillarion a Buffavento, naďabíte v čarovnom pohorí medzi týmito dvoma severocyperskými mestami. V majestátnej oblasti Famagusta na príťažlivom polostrove Karpaz, ktorý svojím tvarom pripomína ľudský prst, Vás očakávajú očarujúce prímorské pláže.

0