VLetenky

Cyprus s Wizz Air od 59 EUR

Paphos
Populárna Coral Bay v oblasti Paphosu na juhozápade Cypru (foto: Ronald Saunders/Flickr)

Príjemný výlet nielen za teplom i poznaním možno podniknúť na krídlach leteckej spoločnosti Wizz Air v rámci návštevy fenomenálneho stredomorského Cypru (s odletom z budapeštianskeho letiska).

Spiatočné letenky do cyperskej Larnaky sú v predaji za 17980 HUF (alebo v prepočte asi 59 EUR) s odletom zo spomínanej Budapešti. Uvedená suma platí pre cestovanie s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia len 12180 HUF (cca 40 EUR).

Príklad rezervácie spiatočnej letenky nech bude napr. odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 3. februára s návratom z cyperskej Larnaky (LCA) dňa 10. februára 2015.

Veľmi obmedzené množstvo ďalších termínov v podobnom časovom období (t.j. január/február 2015) bude k dispozícii za príplatok v relatívne rozumnej miere.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Larnaka za 17980 HUF bez WDC / 12180 HUF s WDC (03.02.-10.02.2015)

Cyprus

Populárny stredomorský Cyprus okrem nádherných piesočnatých pláží núka množstvo cestovateľských špecialít. Z pohodovej Larnaky máte príležitosť si odskočiť do susedného famózneho britského územia Dhekelia. Pokračovať sa dá príjemne popri pobreží ďalej smerom na západ, kde v neveľkej vzdialenosti od Limassolu nájdete ďalšiu správnu jednotku Británie Akrotiri.

Ešte o čosi západnejšie, takisto na pobreží úžasného Stredozemného mora, natrafíte na čarovný Paphos. Ukrátení však o nič v žiadnom prípade nezostanú ani vášniví milovníci pešej turistiky a prekrásnych horských scenérií, ktorí si prídu na svoje v magickom pohorí Troodos s najvyššou horou ostrova Olympos (1952 m). V tejto atraktívnej oblasti si na vrchole zimy aj schuti zalyžujete.

Severný Cyprus

I keď (medzinárodne neuznaná) turecká partia Cypru sa zaraďuje medzi cestovateľmi (neprávom) k tak trošku menej obľúbeným v porovnaní s turisticky viac navštevovanou južnou (gréckou) polovicou ostrova, naďabíte tu takisto na mnoho pozoruhodností. Celkom paradoxne pôsobí Nicosia/Lefkoşa – v súčasnosti jediné hlavné mesto rozdelené medzi dve krajiny.

Z impresívnej cyperskej metropoly Lefkoşa (Nicosia) sa skúste vydať smerom na sever do príťažlivého mestečka Kyrenia s malebným prístavom a impozantnou stredovekou pevnosťou. Na ďalšie majestátne hrady – St. Hillarion a Buffavento, narazíte v kúzelnom pohorí medzi týmito dvoma severocyperskými mestami. V impozantnej oblasti Famagusta na pôvabnom polostrove Karpaz, ktorý svojím tvarom pripomína ľudský prst, Vás čakajú okúzľujúce prímorské pláže.

0