VLetenky

Cyprus s Wizz Air od 56 EUR

Paphos
Atraktívne prímorské scenérie v juhozápadnej časti partii Cypru (foto: Chris Combe/Flickr/CC BY 2.0)

Pútavý výlet nielen za teplom i poznaním na fenomenálny Cyprus sa dá podniknúť na palube leteckej spoločnosti Wizz Air (s odletom z budapeštianskeho leteckého prístavu).

Spiatočné letenky do cyperskej Larnaky sú v predaji 17980 HUF (alebo v prepočte cca 56 EUR) s odletom zo spomínanej Budapešti. Uvedená suma platí pre cestovanie s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia len 12180 HUF (asi 38 EUR). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve v priebehu februára/marca 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 17. februára s návratom z cyperskej Larnaky (LCA) dňa 3. marca 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Larnaka za 17980 HUF bez WDC / 12180 HUF s WDC (17.02.-03.03.2015)

Cyprus

Obľúbený stredomorský Cyprus okrem prekrásnych piesočnatých pláží ponúka mnoho cestovateľských pozoruhodností. Z príjemnej Larnaky máte možnosť si odskočiť do susedného znamenitého britského územia Dhekelia. Pokračovať možno pohodovo popri pobreží ďalej smerom na západ, kde v neveľkej vzdialenosti od Limassolu nájdete ďalšiu správnu jednotku Británie Akrotiri.

Ešte o niečo západnejšie, taktiež na pobreží skvelého Stredozemného mora, naďabíte na kúzelný Paphos. Ukrátení však o nič v žiadnom prípade neostanú ani vášniví milovníci pešej turistiky a nádherných horských scenérií, ktorí si prídu na svoje v dramatickom pohorí Troodos s najvyššou horou ostrova Olympos (1952 m). V tejto pútavej oblasti si na vrchole zimy aj schuti zalyžujete.

Severný Cyprus

Aj keď (medzinárodne neuznaná) turecká časť Cypru sa radí medzi cestovateľmi (neprávom) k tak trochu menej populárnym v porovnaní s turisticky viac navštevovanou južnou (gréckou) polovicou ostrova, natrafíte tu taktiež na množstvo špecialít. Vcelku paradoxne pôsobí Nicosia/Lefkoşa – v súčasnosti jediné hlavné mesto rozdelené medzi dve krajiny.

Z pôsobivej cyperskej metropoly Lefkoşa (Nicosia) sa skúste vybrať smerom na sever do pôsobivého mestečka Kyrenia s malebným prístavom a majestátnou stredovekou pevnosťou. Na ďalšie impozantné hrady – St. Hillarion a Buffavento, natrafíte v čarovnom pohorí medzi týmito dvoma severocyperskými mestami. V majestátnej oblasti Famagusta na príťažlivom polostrove Karpaz, ktorý svojím tvarom pripomína ľudský prst, Vás očakávajú očarujúce prímorské pláže.

0