VLetenky

Cyprus s Wizz Air od 54 EUR

Paphos
Prímorské scenérie Coral Bay na juhozápade Cypru (foto: Ronald Saunders/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Výlet nielen za teplom i poznaním v zimnom období na geniálny Cyprus možno podniknúť pri využití promo akcie leteckej spoločnosti Wizz Air (s odletom z budapeštianskeho letiska).

Spiatočné letenky do cyperskej Larnaky kúpite za 16490 HUF (alebo v prepočte asi 54 EUR) s odletom zo spomínanej Budapešti. Hlavnou podmienkou dosiahnutia avizovanej ceny bude nákup (minimálne) dvoch obojsmerných leteniek, kedy druhý cestovateľ dostáva letenku v podstate (viacmenej) zdarma.

Uvedená suma platí pri absolvovaní letu s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia iba 13390 HUF/osobu (cca 44 EUR pri nákupe dvoch leteniek). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve hlavne počas prvého kvartálu roku 2016 (s predajom v priebehu 19. mája).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 19. januára s návratom z Larnaky (LCA) dňa 26. januára 2016 (za 16490 HUF/osoba bez WDC – cca 54 EUR).

Rezervácia letenky (pre dve osoby):
Budapešť – Larnaca za 32980 HUF bez WDC / 26780 HUF s WDC (19.01.-26.01.2016)

Cyprus

Populárny stredomorský Cyprus okrem nádherných piesočnatých pláží núka množstvo cestovateľských špecialít. Z pohodovej Larnaky máte príležitosť si odskočiť do susedného famózneho britského územia Dhekelia. Pokračovať sa dá príjemne popri pobreží ďalej smerom na západ, kde v neveľkej vzdialenosti od Limassolu nájdete ďalšiu správnu jednotku Británie Akrotiri.

Ešte o čosi západnejšie, takisto na pobreží úžasného Stredozemného mora, natrafíte na čarovný Paphos. Ukrátení však o nič v žiadnom prípade nezostanú ani vášniví milovníci pešej turistiky a prekrásnych horských scenérií, ktorí si prídu na svoje v magickom pohorí Troodos s najvyššou horou ostrova Olympos (1952 m). V tejto atraktívnej oblasti si na vrchole zimy aj schuti zalyžujete.

Severný Cyprus

I keď (medzinárodne neuznaná) turecká partia Cypru sa zaraďuje medzi cestovateľmi (neprávom) k tak trošku menej obľúbeným v porovnaní s turisticky viac navštevovanou južnou (gréckou) polovicou ostrova, naďabíte tu takisto na mnoho pozoruhodností. Vcelku paradoxne pôsobí Nicosia/Lefkoşa – v súčasnosti jediné hlavné mesto rozdelené medzi dve krajiny.

Z impresívnej cyperskej metropoly Lefkoşa (Nicosia) sa skúste vydať smerom na sever do impresívneho mestečka Kyrenia s malebným prístavom a impozantnou stredovekou pevnosťou. Na ďalšie majestátne hrady – St. Hillarion a Buffavento, narazíte v kúzelnom pohorí medzi týmito dvoma severocyperskými mestami. V impozantnej oblasti Famagusta na pôvabnom polostrove Karpaz, ktorý svojím tvarom pripomína ľudský prst, Vás čakajú okúzľujúce prímorské pláže.

0