VLetenky

Cyprus s Wizz Air od 45 EUR

Larnaca
Finikoudes Beach v cyperskej Larnake (foto: Petros3/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Na výlet nielen za teplejším podnebím v čase najchladnejšieho stredoeurópskeho obdobia máte šancu zavítať na stredomorský Cyprus zásluhou spoločnosti Wizz Air (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do cyperského mesta Larnaka sa predávajú za 13980 HUF (alebo v prepočte cca 45 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Uvedená suma platí pre cestovanie s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia len 8180 HUF (asi 26 EUR). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým počas januára a februára 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 16. januára s návratom z cyperskej Larnaky (LCA) dňa 23. januára 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Larnaka za 13980 HUF bez WDC / 8180 HUF s WDC (16.01.-23.01.2016)

Cyprus

Populárny stredomorský Cyprus okrem nádherných piesočnatých pláží núka množstvo cestovateľských špecialít. Z pohodovej Larnaky máte príležitosť si odskočiť do susedného znamenitého britského územia Dhekelia. Pokračovať sa dá príjemne popri pobreží ďalej smerom na západ, kde v neveľkej vzdialenosti od Limassolu nájdete ďalšiu správnu jednotku Británie Akrotiri.

Ešte o čosi západnejšie, takisto na pobreží úžasného Stredozemného mora, natrafíte na čarovný Paphos. Ukrátení však o nič v žiadnom prípade nezostanú ani vášniví milovníci pešej turistiky a prekrásnych horských scenérií, ktorí si prídu na svoje v magickm pohorí Troodos s najvyššou horou ostrova Olympos (1952 m). V tejto lákavej oblasti si na vrchole zimy aj schuti zalyžujete.

Severný Cyprus

I keď (medzinárodne neuznaná) turecká partia Cypru sa zaraďuje medzi cestovateľmi (neprávom) k tak trošku menej obľúbeným v porovnaní s turisticky viac navštevovanou južnou (gréckou) polovicou ostrova, narazíte tu takisto na mnoho pozoruhodností. Vcelku paradoxne pôsobí Nicosia/Lefkoşa – v súčasnosti jediné hlavné mesto rozdelené medzi dve krajiny.

Z impresívnej cyperskej metropoly Lefkoşa (Nicosia) sa skúste vydať smerom na sever do malebného mestečka Kyrenia s grandióznym prístavom a impozantnou stredovekou pevnosťou. Na ďalšie majestátne hrady – St. Hillarion a Buffavento, natrafíte v kúzelnom pohorí medzi týmito dvoma severocyperskými mestami. V obdivuhodnej oblasti Famagusta na pôvabnom polostrove Karpaz, ktorý svojím tvarom pripomína ľudský prst, Vás čakajú okúzľujúce prímorské pláže.

0