VLetenky

Cyprus s Travel Service od 50 EUR

Ayia Napa
Skalné formácie v oblasti Ayia Napa na cyperskom juhovýchode (foto: Dimitris Vetsikas/Pixabay/CC0)

Na stredomorské súostrovie Cyprus sa máte možnosť vybrať (v rámci letných prázdnin) s last minute ponukou priamych charterových letov Travel Service z Bratislavy (s odbavenou batožinou v cene).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Cyprus sú k dispozícii za 1290 CZK (cca 50 EUR) s odletom zo slovenskej Bratislavy (BTS) dňa 16. augusta (štvrtok) a návratom z cyperskej Larnaky (LCA) dňa 27. augusta 2018 (pondelok) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Larnaka za 1290 CZK / 50 EUR (16.08.-27.08.2018 / štvrtok – pondelok)
Pozn.: Priamy let s odbavenou batožinou

BTS-LCA
Bratislava, Slovensko – Larnaka, Cyprus (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Cyprus

Obľúbený stredomorský Cyprus okrem nádherných piesočnatých pláží núka množstvo cestovateľských špecialít. Na západe ostrova na pobreží vynikajúceho Stredozemného mora nájdete kúzelný Paphos. Vášniví milovníci pešej turistiky a prekrásnych horských scenérií určite ocenia dramatické pohorie Troodos s najvyššou horou ostrova – magickým vrchom Olympos (1952 m), kde sa počas najchladnejších mesiacov roka dá sýtosti venovať aj zimným športom.

Ak sa vydáte popri pobreží východným smerom, v neveľkej vzdialenosti od kúzelného Limassolu natrafíte na britské samosprávne územie pod názvom Akrotiri. O čosi východnejšie naďabíte blízko pohodovej Larnaky na ďalšie pútavé britské územie Dhekelia. Pri držaní východného kurzu za Larnakou objavíte príjemnú oblasť Ayia Napa v najvýchodnejšej partii južného Cypru.

Severný Cyprus

Aj keď (medzinárodne neuznaná) turecká časť Cypru sa radí medzi cestovateľmi (neprávom) k tak trochu menej navštevovaným v porovnaní s “turistickejšou” južnou (gréckou) polovicou ostrova, očakáva Vás tu taktiež veľký kopec cestovateľských pozoruhodností. Trošku paradoxne možno na Vás bude pôsobiť Nicosia/Lefkoşa – v súčasnosti jediné hlavné mesto rozdelené medzi dve krajiny.

Z impresívnej cyperskej metropoly Lefkoşa (Nicosia) sa skúste vypraviť na sever do pôvabného mestečka Kyrenia s príťažlivým prístavom a majestátnou stredovekou pevnosťou. Na ďalšie impozantné hrady – St. Hillarion a Buffavento, narazíte v očarujúcom horstve medzi týmito dvoma severocyperskými mestami. V pôsobivej oblasti Famagusta na úžasnom polostrove Karpaz, ktorý svojím tvarom pripomína ľudský prst, Vás privítajú okúzľujúce prímorské pláže.

0