VLetenky

Cyprus s Ryanair za 20 EUR

Ayia Napa
Makronissos Beach v okolí Ayia Napa na cyperskom juhovýchode (foto: Dimitris Vetsikas/Pixabay/CC0)

Na subtropické súostrovie Cyprus máte možnosť vyraziť pri využití ponuky leteckej spoločnosti Ryanair z Bratislavy.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do cyperského mesta Paphos sa predávajú za 20 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete vo veľmi obmedzenom množstve počas marca 2019 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Cyprus nech bude napr. odlet z Bratislavy (BTS) dňa 6. marca s návratom z Paphosu (PFO) dňa 20. marca 2019.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Paphos za 20 EUR (06.03.-20.03.2019)

BTS-PFO
Bratislava, Slovensko – Paphos, Cyprus (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Cyprus

Obľúbený subtropický Cyprus okrem nádherných piesočnatých pláží núka množstvo cestovateľských špecialít. Na západe ostrova na pobreží vynikajúceho Stredozemného mora nájdete kúzelný Paphos. Vášniví milovníci pešej turistiky a prekrásnych horských scenérií istotne ocenia dramatické pohorie Troodos s najvyššou horou ostrova – magickým vrchom Olympos (1952 m), kde sa počas najchladnejších mesiacov roka možno sýtosti venovať aj zimným športom.

Ak sa vyberiete popri pobreží východným smerom, v neveľkej vzdialenosti od kúzelného Limassolu naďabíte na britské samosprávne územie s názvom Akrotiri. O niečo východnejšie naďabíte blízko pohodovej Larnaky na ďalšie pútavé britské územie Dhekelia. Pri držaní východného kurzu za Larnakou objavíte príjemnú oblasť Ayia Napa v najvýchodnejšej partii južného Cypru.

Severný Cyprus

Aj keď (medzinárodne neuznaná) turecká partia Cypru sa radí medzi cestovateľmi (neprávom) k tak trochu menej navštevovaným v porovnaní s “turistickejšou” južnou (gréckou) polovicou ostrova, očakáva Vás tu taktiež veľký kopec cestovateľských pozoruhodností. Trošku paradoxne možno na Vás bude pôsobiť Nicosia/Lefkoşa – v súčasnosti jediné hlavné mesto rozdelené medzi dve krajiny.

Z impresívnej cyperskej metropoly Lefkoşa (Nicosia) sa skúste vydať na sever do pôvabného mestečka Kyrenia s príťažlivým prístavom a majestátnou stredovekou pevnosťou. Na ďalšie impozantné hrady – St. Hillarion a Buffavento, natrafíte v očarujúcom horstve medzi týmito dvoma severocyperskými mestami. V pôsobivej oblasti Famagusta na úžasnom polostrove Karpaz, ktorý svojím tvarom pripomína ľudský prst, Vás privítajú okúzľujúce prímorské pláže.

0