VLetenky

Cyprus s Ryanair od 82 EUR

Ayia Napa
Prímorské letovisko Ayia Napa na cyperskom juhu (foto: Dimitris Vetsikas/Pixabay/CC0)

Na elegantné subtropické súostrovie Cyprus sa máte šancu vydať (aj na začiatku leta) s leteckou spoločnosťou Ryanair zo slovenskej Bratislavy.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do cyperského mesta Paphos sú v predaji za 82 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte naviac poplatok 2%) a pri absolvovaní letu (len) s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od začiatku apríla do konca júna a od polovice septembra do konca októbra 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Cyprus nech bude napr. odlet z Bratislavy (BTS) dňa 18. septembra s návratom z Paphosu (PFO) dňa 25. septembra 2018.

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky (za 90 EUR) môže byť odlet z Bratislavy (BTS) dňa 12. júna s návratom z Paphosu (PFO) dňa 26. júna 2018.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Paphos za 82 EUR (18.09.-25.09.2018)
Bratislava – Paphos za 90 EUR (12.06.-26.06.2018)

Cyprus

Obľúbený stredomorský Cyprus okrem nádherných piesočnatých pláží núka množstvo cestovateľských špecialít. Na západe ostrova na pobreží vynikajúceho Stredozemného mora nájdete kúzelný Paphos. Vášniví milovníci pešej turistiky a prekrásnych horských scenérií istotne ocenia dramatické pohorie Troodos s najvyššou horou ostrova – magickým vrchom Olympos (1952 m), kde sa počas najchladnejších mesiacov roka možno do sýtosti venovať aj zimným športom.

Pokiaľ sa vyberiete popri pobreží východným smerom, v neveľkej vzdialenosti od kúzelného Limassolu natrafíte na britské samosprávne územie s názvom Akrotiri. O čosi východnejšie naďabíte v blízkosti pohodovej Larnaky na ďalšie pútavé britské územie Dhekelia. Pri držaní východného kurzu za Larnakou objavíte príjemnú oblasť Ayia Napa v najvýchodnejšej partii južného Cypru.

Severný Cyprus

Aj keď (medzinárodne neuznaná) turecká časť Cypru sa radí medzi cestovateľmi (neprávom) k tak trochu menej navštevovaným v porovnaní s “turistickejšou” južnou (gréckou) polovicou ostrova, očakáva Vás tu taktiež veľká kopa cestovateľských pozoruhodností. Trošku paradoxne možno na Vás bude pôsobiť Nicosia/Lefkoşa – v súčasnosti jediné hlavné mesto rozdelené medzi dve krajiny.

Z impresívnej cyperskej metropoly Lefkoşa (Nicosia) sa skúste vypraviť na sever do pôvabného mestečka Kyrenia s príťažlivým prístavom a majestátnou stredovekou pevnosťou. Na ďalšie impozantné hrady – St. Hillarion a Buffavento, narazíte v očarujúcom horstve medzi týmito dvoma severocyperskými mestami. V pôsobivej oblasti Famagusta na úžasnom polostrove Karpaz, ktorý svojím tvarom pripomína ľudský prst, Vás privítajú okúzľujúce prímorské pláže.

0