VLetenky

Cyprus s Ryanair od 81 EUR

Famagusta Area
Fotogenické prímorské scenérie v oblasti Famagusta (foto: Ronald Saunders/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na obdivuhodný stredomorský Cyprus sa majú príležitosť vydať na konci sezóny so spoločnosťou Ryanair nielen cestovatelia zo severnejších kútov Slovenska a Moravy (s odletom z Krakova).

Spiatočné letenky do pohodového cyperského mesta Paphos kúpite za 338 PLN (alebo v prepočte cca 81 EUR) s odletom zo spomínaného medzinárodného letiska Jána Pavla II. v poľskom Krakove. Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte naviac poplatok 2%) a pri absolvovaní letu s príručnou batožinou (povolené 2 ks). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve v priebehu októbra 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Cyprus nech poslúži odlet z Krakova (KRK) dňa 18. októbra (nedeľa) s návratom z Paphosu (PFO) dňa 25. októbra 2015 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Krakov – Paphos za 338 PLN (18.10.-25.10.2015)

Cyprus

Obľúbený stredomorský Cyprus okrem prekrásnych piesočnatých pláží núka množstvo cestovateľských špecialít. Z pohodovej Larnaky máte možnosť si odskočiť do susedného famózneho britského územia Dhekelia. Pokračovať sa dá príjemne popri pobreží ďalej smerom na západ, kde v neveľkej vzdialenosti od Limassolu nájdete ďalšiu správnu jednotku Británie Akrotiri.

Ešte o čosi západnejšie, takisto na pobreží úžasného Stredozemného mora, natrafíte na čarovný Paphos. Ukrátení však o nič v žiadnom prípade nezostanú ani vášniví milovníci pešej turistiky a prekrásnych horských scenérií, ktorí si prídu na svoje v magickom pohorí Troodos s najvyššou horou ostrova Olympos (1952 m). V tejto lákavej oblasti si na vrchole zimy i schuti zalyžujete.

Severný Cyprus

I keď (medzinárodne neuznaná) turecká partia Cypru sa zaraďuje medzi cestovateľmi (neprávom) k tak trošku menej obľúbeným v porovnaní s turisticky viac navštevovanou južnou (gréckou) polovicou ostrova, naďabíte tu takisto na množstvo špecialít. Vcelku paradoxne pôsobí Nicosia/Lefkoşa – v súčasnosti jediné hlavné mesto rozdelené medzi dve krajiny.

Z impresívnej cyperskej metropoly Lefkoşa (Nicosia) sa skúste vypraviť smerom na sever do impresívnewho mestečka Kyrenia s malebným prístavom a impozantnou stredovekou pevnosťou. Na ďalšie majestátne hrady – St. Hillarion a Buffavento, narazíte v kúzelnom pohorí medzi týmito dvoma severocyperskými mestami. V očarujúcej oblasti Famagusta na pôvabnom polostrove Karpaz, ktorý svojím tvarom pripomína ľudský prst, Vás čakajú okúzľujúce prímorské pláže.

0