VLetenky

Cyprus s Ryanair od 50 EUR

Cape Greco
Lokalita Cape Greco (Cavo Greco) na cyperskom juhu (foto: Dimitris Vetsikas/Pixabay/CC0)

Na grandiózny stredomorský Cyprus sa majú šancu vydať s leteckou spoločnosťou Ryanair nielen cestovatelia zo severnejších kútov Slovenska a Moravy (s odletom z poľského Krakova).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do cyperského mesta Paphos sa dajú kúpiť za 218 PLN (alebo v prepočte cca 50 EUR) s odletom zo spomínaného krakovského letiska Jána Pavla II.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte naviac poplatok 2%) a pri absolvovaní letu (len) s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas apríla 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Cyprus nech bude napr. odlet z Krakova (KRK) dňa 9. apríla s návratom z Paphosu (PFO) dňa 26. apríla 2017.

Rezervácia letenky:
Krakov – Paphos za 218 PLN (09.04.-26.04.2017)

Cyprus

Obľúbený stredomorský Cyprus okrem nádherných piesočnatých pláží núka množstvo cestovateľských špecialít. Na západe ostrova na pobreží vynikajúceho Stredozemného mora nájdete kúzelný Paphos. Vášniví milovníci pešej turistiky a prekrásnych horských scenérií istotne ocenia dramatické pohorie Troodos s najvyššou horou ostrova – magickým vrchom Olympos (1952 m), kde sa počas najchladnejších mesiacov roka dá do sýtosti venovať aj zimným športom.

Pokiaľ sa vypravíte popri pobreží východným smerom, v neveľkej vzdialenosti od kúzelného Limassolu natrafíte na britské samosprávne územie s názvom Akrotiri. O čosi východnejšie narazíte v blízkosti pohodovej Larnaky na ďalšie pútavé britské územie Dhekelia. Pri držaní východného kurzu za Larnakou objavíte príjemnú oblasť Ayia Napa v najvýchodnejšej partii južného Cypru.

Severný Cyprus

Aj keď (medzinárodne neuznaná) turecká časť Cypru sa radí medzi cestovateľmi (neprávom) k tak trochu menej navštevovaným v porovnaní s “turistickejšou” južnou (gréckou) polovicou ostrova, očakáva Vás tu taktiež veľká kopa cestovateľských pozoruhodností. Trošku paradoxne možno na Vás bude pôsobiť Nicosia/Lefkoşa – v súčasnosti jediné hlavné mesto rozdelené medzi dve krajiny.

Z impresívnej cyperskej metropoly Lefkoşa (Nicosia) sa skúste vybrať na sever do pôvabného mestečka Kyrenia s príťažlivým prístavom a majestátnou stredovekou pevnosťou. Na ďalšie impozantné hrady – St. Hillarion a Buffavento, naďabíte v očarujúcom horstve medzi týmito dvoma severocyperskými mestami. V pôsobivej oblasti Famagusta na úžasnom polostrove Karpaz, ktorý svojím tvarom pripomína ľudský prst, Vás privítajú okúzľujúce prímorské pláže.

0