VLetenky

Cyprus s Ryanair od 47 EUR

Limassol
Cyperské mesto Limassol na juhu ostrova (foto: Tech bro/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Na subtropické súostrovie Cyprus sa máte príležitosť vydať (na začiatku teplejšieho obdobia) s leteckou spoločnosťou Ryanair z Bratislavy.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do cyperského mesta Paphos kúpite za 47 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve s odletom v priebehu apríla 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Cyprus nech poslúži odlet z Bratislavy (BTS) dňa 24. apríla s návratom z Paphosu (PFO) dňa 1. mája 2018.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Paphos za 47 EUR (24.04.-01.05.2018)

BTS-PFO

Cyprus

Obľúbený stredomorský Cyprus okrem nádherných piesočnatých pláží núka množstvo cestovateľských špecialít. Na západe ostrova na pobreží vynikajúceho Stredozemného mora nájdete kúzelný Paphos. Vášniví milovníci pešej turistiky a prekrásnych horských scenérií istotne ocenia dramatické pohorie Troodos s najvyššou horou ostrova – magickým vrchom Olympos (1952 m), kde sa počas najchladnejších mesiacov roka možno do sýtosti venovať aj zimným športom.

Ak sa vyberiete popri pobreží východným smerom, v neveľkej vzdialenosti od kúzelného Limassolu naďabíte na britské samosprávne územie s názvom Akrotiri. O niečo východnejšie naďabíte blízko pohodovej Larnaky na ďalšie pútavé britské územie Dhekelia. Pri držaní východného kurzu za Larnakou objavíte príjemnú oblasť Ayia Napa v najvýchodnejšej partii južného Cypru.

Severný Cyprus

Aj keď (medzinárodne neuznaná) turecká časť Cypru sa radí medzi cestovateľmi (neprávom) k tak trochu menej navštevovaným v porovnaní s “turistickejšou” južnou (gréckou) polovicou ostrova, očakáva Vás tu taktiež veľký kopec cestovateľských pozoruhodností. Trošku paradoxne možno na Vás bude pôsobiť Nicosia/Lefkoşa – v súčasnosti jediné hlavné mesto rozdelené medzi dve krajiny.

Z impresívnej cyperskej metropoly Lefkoşa (Nicosia) sa skúste vypraviť na sever do pôvabného mestečka Kyrenia s príťažlivým prístavom a majestátnou stredovekou pevnosťou. Na ďalšie impozantné hrady – St. Hillarion a Buffavento, naďabíte v očarujúcom horstve medzi týmito dvoma severocyperskými mestami. V pôsobivej oblasti Famagusta na úžasnom polostrove Karpaz, ktorý svojím tvarom pripomína ľudský prst, Vás privítajú okúzľujúce prímorské pláže.

0