VLetenky

Cyprus s Ryanair od 20 EUR

Ayia Napa
Skalné formácie v okolí Ayia Napa na cyperskom juhovýchode (foto: Dimitris Vetsikas/Pixabay/CC0)

Na stredomorské súostrovie Cyprus sa máte šancu vypraviť pri využití ponuky leteckej spoločnosti Ryanair z Bratislavy.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do cyperského mesta Paphos sa dajú kúpiť za 20 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas januára 2019 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Cyprus môže byť odlet z Bratislavy (BTS) dňa 16. januára s návratom z Paphosu (PFO) dňa 23. januára 2019.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Paphos za 20 EUR (16.01.-23.01.2019)

BTS-PFO
Bratislava, Slovensko – Paphos, Cyprus (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Cyprus

Populárny stredomorský Cyprus okrem prekrásnych piesočnatých pláží ponúka mnoho cestovateľských pozoruhodností. Na západe ostrova na pobreží výborného Stredozemného mora nájdete čarovný Paphos. Vášniví milovníci pešej turistiky a nádherných horských scenérií určite ocenia magické pohorie Troodos s najvyššou horou ostrova – dramatickým vrchom Olympos (1952 m), kde sa počas najchladnejších mesiacov roka dá do sýtosti venovať i zimným športom.

Ak sa vydáte popri pobreží východným smerom, v neveľkej vzdialenosti od čarovného Limassolu natrafíte na britské samosprávne územie pod názvom Akrotiri. O čosi východnejšie narazíte v blízkosti príjemnej Larnaky na ďalšie lákavé britské územie Dhekelia. Pri držaní východného kurzu za Larnakou objavíte pohodovú oblasť Ayia Napa v najvýchodnejšej časti južného Cypru.

Severný Cyprus

I keď (medzinárodne neuznaná) turecká časť Cypru sa zaraďuje medzi cestovateľmi (neprávom) k tak trošku menej navštevovaným v porovnaní s “turistickejšou” južnou (gréckou) polovicou ostrova, čaká Vás tu takisto veľký kopec cestovateľských špecialít. Trochu paradoxne možno na Vás bude pôsobiť Nicosia/Lefkoşa – v súčasnosti jediné hlavné mesto rozdelené medzi dve krajiny.

Z pôsobivej cyperskej metropoly Lefkoşa (Nicosia) sa skúste vybrať na sever do príťažlivého mestečka Kyrenia s pôvabným prístavom a impozantnou stredovekou pevnosťou. Na ďalšie majestátne hrady – St. Hillarion a Buffavento, narazíte v okúzľujúcom horstve medzi týmito dvoma severocyperskými mestami. V impresívnej oblasti Famagusta na skvelom polostrove Karpaz, ktorý svojím tvarom pripomína ľudský prst, Vás privítajú očarujúce prímorské pláže.

0