VLetenky

Cyprus s Laudamotion od 64 EUR

Limassol
Cyperské mesto Limassol na juhu ostrova (foto: Tech bro/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Na subtropické súostrovie Cyprus sa máte možnosť vypraviť aj v rámci letných prázdnin s leteckou spoločnosťou Laudamotion z rakúskej Viedne.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do cyperského mesta Paphos sa dajú kúpiť za 64 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v čase od začiatku júna do konca októbra 2018 – vrátane letných prázdnin (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Cyprus nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 3. júla s návratom z Paphosu (PFO) dňa 10. júla 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Paphos za 64 EUR (03.07.-10.07.2018)

VIE-PFO
Viedeň, Rakúsko – Paphos, Cyprus (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Cyprus

Populárny stredomorský Cyprus okrem prekrásnych piesočnatých pláží ponúka mnoho cestovateľských pozoruhodností. Na západe ostrova na pobreží výborného Stredozemného mora nájdete čarovný Paphos. Vášniví milovníci pešej turistiky a nádherných horských scenérií určite ocenia magické pohorie Troodos s najvyššou horou ostrova – dramatickým vrcholom Olympos (1952 m), kde sa v priebehu najchladnejších mesiacov roka dá do sýtosti venovať i zimným športom.

Pokiaľ sa vydáte popri pobreží východným smerom, v neveľkej vzdialenosti od čarovného Limassolu natrafíte na britské samosprávne územie pod názvom Akrotiri. O čosi východnejšie natrafíte v blízkosti príjemnej Larnaky na ďalšie lákavé britské územie Dhekelia. Pri držaní východného kurzu za Larnakou odhalíte pohodovú oblasť Ayia Napa v najvýchodnejšej časti južného Cypru.

Severný Cyprus

I keď (medzinárodne neuznaná) turecká časť Cypru sa zaraďuje medzi cestovateľmi (neprávom) k tak trošku menej navštevovaným v porovnaní s “turistickejšou” južnou (gréckou) polovicou ostrova, čaká Vás tu takisto veľký kopec cestovateľských špecialít. Trochu paradoxne možno na Vás bude pôsobiť Nicosia/Lefkoşa – v súčasnosti jediné hlavné mesto rozdelené medzi dve krajiny.

Z pôsobivej cyperskej metropoly Lefkoşa (Nicosia) skúste vyraziť na sever do príťažlivého mestečka Kyrenia s pôvabným prístavom a impozantnou stredovekou pevnosťou. Na ďalšie majestátne hrady – St. Hillarion a Buffavento, natrafíte v okúzľujúcom horstve medzi týmito dvoma severocyperskými mestami. V impresívnej oblasti Famagusta na skvelom polostrove Karpaz, ktorý svojím tvarom pripomína ľudský prst, Vás privítajú očarujúce prímorské pláže.

0