VLetenky

Cyprus s Laudamotion od 30 EUR

Paphos
Atraktívne stredomorské scenérie cyperského mesta Paphos (foto: jay-jerry/Flickr/CC BY 2.0)

Na súostrovie Cyprus v Stredozemnom mori sa máte šancu vypraviť na začiatku letného obdobia s leteckou spoločnosťou Laudamotion z rakúskej Viedne.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do cyperského mesta Paphos kúpite za 30 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas júna 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Cyprus môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 17. júna (nedeľa) s návratom z cyperského Paphosu (PFO) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 24. júna 2018 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Paphos za 30 EUR (17.06.-24.06.2018 / nedeľa – nedeľa)

VIE-PFO
Viedeň, Rakúsko – Paphos, Cyprus (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Cyprus

Obľúbený stredomorský Cyprus okrem nádherných piesočnatých pláží núka množstvo cestovateľských špecilít. Na západe ostrova na pobreží vynikajúceho Stredozemného mora nájdete kúzelný Paphos. Vášniví milovníci pešej turistiky a prekrásnych horských scenérií istotne ocenia dramatické pohorie Troodos s najvyššou horou ostrova – magickým vrcholom Olympos (1952 m), kde sa v priebehu najchladnejších mesiacov roka možno do sýtosti venovať aj zimným športom.

Ak sa vyberiete popri pobreží východným smerom, v neveľkej vzdialenosti od kúzelného Limassolu naďabíte na britské samosprávne územie s názvom Akrotiri. O niečo východnejšie narazíte v blízkosti pohodovej Larnaky na ďalšie pútavé britské územie Dhekelia. Pri držaní východného kurzu za Larnakou objavíte príjemnú oblasť Ayia Napa v najvýchodnejšej partii južného Cypru.

Severný Cyprus

Aj keď (medzinárodne neuznaná) turecká časť Cypru sa radí medzi cestovateľmi (neprávom) k tak trochu menej navštevovaným v porovnaní s “turistickejšou” južnou (gréckou) polovicou ostrova, očakáva Vás tu rovnako veľká kopa cestovateľských pozoruhodnosti. Trošku paradoxne azda na Vás bude pôsobiť Nicosia/Lefkoşa – v súčasnosti jediné hlavné mesto rozdelené medzi dve krajiny.

Z impresívnej cyperskej metropoly Lefkoşa (Nicosia) skúste vyraziť na sever do pôvabného mestečka Kyrenia s príťažlivým prístavom a majestátnou stredovekou pevnosťou. Na ďalšie impozantné hrady – St. Hillarion a Buffavento, natrafíte v očarujúcom horstve medzi týmito dvoma severocyperskými mestami. V grandióznej oblasti Famagusta na úžasnom polostrove Karpaz, ktorý svojím tvarom pripomína ľudský prst, Vás privítajú okúzľujúce prímorské pláže.

0