VLetenky

Cyprus s Laudamotion od 20 EUR

Ayia Napa
Skalné formácie v oblasti Ayia Napa na cyperskom juhovýchode (foto: Dimitris Vetsikas/Pixabay/CC0)

Na ostrov Cyprus v Stredozemnom mori sa máte príležitosť vydať (aj v rámci “predĺženého víkendu”) s leteckou spoločnosťou Laudamotion z rakúskej Viedne.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do cyperského mesta Larnaka sa dajú kúpiť za 20 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) počas novembra 2018 a januára 2019 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Cyprus nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 8. novembra (štvrtok) s návratom z cyperského Paphosu (PFO) dňa 11. novembra 2018 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Larnaka za 20 EUR (08.11.-11.11.2018 / štvrtok – nedeľa)

VIE-LCA
Viedeň, Rakúsko – Larnaka, Cyprus (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Cyprus

Populárny stredomorský Cyprus okrem prekrásnych piesočnatých pláží ponúka mnoho cestovateľských pozoruhodností. Na západe ostrova na pobreží výborného Stredozemného mora nájdete čarovný Paphos. Vášniví milovníci pešej turistiky a nádherných horských scenérií určite ocenia magické pohorie Troodos s najvyššou horou ostrova – dramatickým vrcholom Olympos (1952 m), kde sa v priebehu najchladnejších mesiacov roka dá do sýtosti venovať i zimným športom.

Ak sa vypravíte popri pobreží východným smerom, v neveľkej vzdialenosti od kúzelného Limassolu natrafíte na britské samosprávne územie pod názvom Akrotiri. O niečo východnejšie naďabíte v blízkosti príjemnej Larnaky na ďalšie lákavé britské územie Dhekelia. Pri držaní východného kurzu za Larnakou objavíte pohodovú oblasť Ayia Napa v najvýchodnejšej časti južného Cypru.

Severný Cyprus

I keď (medzinárodne neuznaná) turecká časť Cypru sa zaraďuje medzi cestovateľmi (neprávom) k tak trošku menej navštevovaným v porovnaní s “turistickejšou” južnou (gréckou) polovicou ostrova, čaká Vás tu takisto veľký kopec cestovateľských špecialít. Trochu paradoxne azda na Vás bude pôsobiť Nicosia/Lefkoşa – v súčasnosti jediné hlavné mesto rozdelené medzi dve krajiny.

Z pôsobivej cyperskej metropoly Lefkoşa (Nicosia) skúste vyraziť na sever do príťažlivého mestečka Kyrenia s pôvabným prístavom a impozantnou stredovekou pevnosťou. Na ďalšie majestátne hrady – St. Hillarion a Buffavento, naďabíte v okúzľujúcom horstve medzi týmito dvoma severocyperskými mestami. V grandióznej oblasti Famagusta na skvelom polostrove Karpaz, ktorý svojím tvarom pripomína ľudský prst, Vás privítajú očarujúce prímorské pláže.

0