VLetenky

Cyprus s Eurowings od 80 EUR

paphos
Cyperské mesto Paphos na juhozápade (foto: Paphoshotelbeach/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Výlet na stredomorský Cyprus (na začiatku hlavnej sezóny) máte príležitosť zrealizovať pri využití priamych letov spoločnosti Eurowings z Viedne.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do cyperského prímorského mesta Paphos kúpite za 80 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v čase od začiatku mája do konca mája 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Cyprus môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 22. mája s návratom z cyperského Paphosu (PFO) dňa 29. mája 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Paphos za 80 EUR (22.05.-29.05.2017)

Cyprus

Populárny stredomorský Cyprus okrem prekrásnych piesočnatých pláží ponúka mnoho cestovateľských pozoruhodností. Na západe ostrova na pobreží excelentného Stredozemného mora nájdete čarovný Paphos. Vášniví milovníci pešej turistiky a nádherných horských scenérií istotne ocenia magické pohorie Troodos s najvyššou horou ostrova – dramatickým vrchom Olympos (1952 m), kde sa počas najchladnejších mesiacov roka možno do sýtosti venovať i zimným športom.

Ak sa vydáte popri pobreží východným smerom, v neveľkej vzdialenosti od kúzelného Limassolu naďabíte na britské samosprávne územie s názvom Akrotiri. O niečo východnejšie naďabíte v blízkosti príjemnej Larnaky na ďalšie lákavé britské územie Dhekelia. Pri držaní východného kurzu za Larnakou odhalíte pohodovú oblasť Ayia Napa v najvýchodnejšej časti južného Cypru.

Severný Cyprus

I keď (medzinárodne neuznaná) turecká partia Cypru sa zaraďuje medzi cestovateľmi (neprávom) k tak trošku menej navštevovaným v porovnaní s “turistickejšou” južnou (gréckou) polovicou ostrova, čaká Vás tu takisto veľký kopec cestovateľských špecialít. Trochu paradoxne možno na Vás bude pôsobiť Nicosia/Lefkoşa – v súčasnosti jediné hlavné mesto rozdelené medzi dve krajiny.

Z pôsobivej cyperskej metropoly Lefkoşa (Nicosia) sa skúste vydať na sever do príťažlivého mestečka Kyrenia s pôvabným prístavom a impozantnou stredovekou pevnosťou. Na ďalšie majestátne hrady – St. Hillarion a Buffavento, natrafíte v okúzľujúcom horstve medzi týmito dvoma severocyperskými mestami. V impresívnej oblasti Famagusta na skvelom polostrove Karpaz, ktorý svojím tvarom pripomína ľudský prst, Vás privítajú očarujúce prímorské pláže.

0