VLetenky

Cyprus s Eurowings od 130 EUR

Paphos
Úžasné pobrežné panorámy stredomorského súostrovia Cyprus (foto: Adrian Balea/Pixabay/CC0)

Na prvý pohľad všedná ponuka leteckej spoločnosti Eurowings z Viedne na subtropický Cyprus poteší pri lepšom pohľade do rezervačných systémov dostupnosťou aj na obdobie letných prázdnin.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do cyperského prímorského mesta Paphos sa dajú kúpiť za 130 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v čase od začiatku augusta do konca augusta 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Cyprus bech bude napr. byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 7. augusta s návratom z cyperského Paphosu (PFO) dňa 14. augusta 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Paphos za 130 EUR (07.08.-14.08.2017)

Cyprus

Obľúbený stredomorský Cyprus okrem nádherných piesočnatých pláží núka množstvo cestovateľských špecialít. Na západe ostrova na pobreží vynikajúceho Stredozemného mora nájdete kúzelný Paphos. Vášniví milovníci pešej turistiky a prekrásnych horských scenérií určite ocenia dramatické pohorie Troodos s najvyššou horou ostrova – magickým vrchom Olympos (1952 m), kde sa počas najchladnejších mesiacov roka dá do sýtosti venovať aj zimným športom.

Pokiaľ sa vyberiete popri pobreží východným smerom, v neveľkej vzdialenosti od čarovného Limassolu natrafíte na britské samosprávne územie pod názvom Akrotiri. O čosi východnejšie narazíte blízko pohodovej Larnaky na ďalšie pútavé britské územie Dhekelia. Pri držaní východného kurzu za Larnakou objavíte príjemnú oblasť Ayia Napa v najvýchodnejšej partii južného Cypru.

Severný Cyprus

Aj keď (medzinárodne neuznaná) turecká časť Cypru sa radí medzi cestovateľmi (neprávom) k tak trochu menej navštevovaným v porovnaní s “turistickejšou” južnou (gréckou) polovicou ostrova, očakáva Vás tu taktiež veľký kopec cestovateľských pozoruhodností. Trošku paradoxne možno na Vás bude pôsobiť Nicosia/Lefkoşa – v súčasnosti jediné hlavné mesto rozdelené medzi dve krajiny.

Z impresívnej cyperskej metropoly Lefkoşa (Nicosia) sa skúste vybrať na sever do pôvabného mestečka Kyrenia s príťažlivým prístavom a majestátnou stredovekou pevnosťou. Na ďalšie impozantné hrady – St. Hillarion a Buffavento, naďabíte v očarujúcom horstve medzi týmito dvoma severocyperskými mestami. V pôsobivej oblasti Famagusta na úžasnom polostrove Karpaz, ktorý svojím tvarom pripomína ľudský prst, Vás privítajú okúzľujúce prímorské pláže.

0