VLetenky

Cyprus s Air Berlin od 120 EUR

Ayia Napa
Skalné formácie v oblasti Ayia Napa na cyperskom juhu (foto: Dimitris Vetsikas/Pixabay/CC0)

Na prvý pohľad relatívne všedná ponuka leteckej spoločnosti Niki/Air Berlin z Viedne na subtropický Cyprus poteší dostupnosťou aj na obdobie letných prázdnin.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do cyperského prímorského mesta Larnaka (Larnaca) kúpite za 120 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 3. júla 2017 do 25. marca 2018, min. dobu pobytu 2 dni alebo sobotňajšiu noc a predaj do 27. júla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od začiatku augusta 2017 do konca marca 2018.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Cyprus môže byť byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 10. augusta s návratom z cyperskej Larnaky (LCA) dňa 24. augusta 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Larnaka za 120 EUR (10.08.-24.08.2017)

Cyprus

Populárny stredomorský Cyprus okrem prekrásnych piesočnatých pláží ponúka mnoho cestovateľských pozoruhodností. Na západe ostrova na pobreží výborného Stredozemného mora nájdete čarovný Paphos. Vášniví milovníci pešej turistiky a nádherných horských scenérií istotne ocenia magické pohorie Troodos s najvyššou horou ostrova – dramatickým vrchom Olympos (1952 m), kde sa počas najchladnejších mesiacov roka možno sýtosti venovať i zimným športom.

Ak sa vydáte popri pobreží východným smerom, v neveľkej vzdialenosti od kúzelného Limassolu naďabíte na britské samosprávne územie s názvom Akrotiri. O niečo východnejšie natrafíte blízko príjemnej Larnaky na ďalšie lákavé britské územie Dhekelia. Pri držaní východného kurzu za Larnakou odhalíte pohodovú oblasť Ayia Napa v najvýchodnejšej časti južného Cypru.

Severný Cyprus

I keď (medzinárodne neuznaná) turecká partia Cypru sa zaraďuje medzi cestovateľmi (neprávom) k tak trošku menej navštevovaným v porovnaní s “turistickejšou” južnou (gréckou) polovicou ostrova, čaká Vás tu takisto veľký kopec cestovateľských špecialít. Trochu paradoxne možno na Vás bude pôsobiť Nicosia/Lefkoşa – v súčasnosti jediné hlavné mesto rozdelené medzi dve krajiny.

Z pôsobivej cyperskej metropoly Lefkoşa (Nicosia) sa skúste vydať na sever do príťažlivého mestečka Kyrenia s pôvabným prístavom a impozantnou stredovekou pevnosťou. Na ďalšie majestátne hrady – St. Hillarion a Buffavento, narazíte v okúzľujúcom horstve medzi týmito dvoma severocyperskými mestami. V impresívnej oblasti Famagusta na skvelom polostrove Karpaz, ktorý svojím tvarom pripomína ľudský prst, Vás privítajú očarujúce prímorské pláže.

0