VLetenky

Costa de la Luz s Austrian Airlines od 83 EUR

Costa de la Luz
Playa de El Buzo v Bahía de Cádiz (foto: Emilio J. Rodríguez-Posada/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Ak by ste chceli vyraziť na príjemný výlet do temperamentnej Andalúzie, naskytá sa Vám možnosť využiť (last minute) ponuku charterových leteniek so spoločnosťou Austrian Airlines (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do lákavej oblasti Costa de la Luz (na pobreží Atlantického oceánu) sú k dispozícii za 83 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu dňa 9. júna a návratom zo španielskeho mesta Jerez de la Frontera (XRY) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 16. júna 2016 (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Jerez de la Frontera za 83 EUR (09.06.-16.06.2016)

Costa de la Luz a Andalúzia

Fascinujúca Andalúzia (Andalucía), najľudnatejší španielsky región (zhruba 8,5 milióna obyvateľov žijúcich na území s rozlohou viac ako 87 tisíc km² alebo vyše 1,5-násobok plochy Slovenska) – má status najjužnejšej španielskej i európskej (kontinentálnej) oblasti. Popýšiť sa môže príťažlivým pobrežím Stredozemného mora i pôsobivého Atlantického oceánu. Andalúziu geograficko-politicky tvorí osem cestovateľsky vskutku pútavých provincií – (od západu na východ) v severnej partii Huelva, Sevilla, Córdoba, Jaén a na juhu Cádiz, Málaga, Granada a Almería.

Čarovná Costa de la Luz

Pohodovú Costa de la Luz vytvára prakticky celé impozantné západošpanielske pobrežie Atlantiku – od najjužnejšieho bodu európskej pevniny Tarifa (neďaleko britského Gibraltáru i severoafriského marockého pobrežia) cez provincie Cádiz a Huelva až po hranicu so susedným Portugalskom. Malebné Jerez de la Frontera (neveľmi vzdialené od mora) sa síce zaraďuje veľkosťou v cádizskej provincii až na druhú priečku, avšak svojím šarmom môže smelo konkurovať samotnému Cádizu.

Úžasná andalúzska metropola Sevilla

Pri Vašich potulkách po najzápadnejšom (a zároveň najjužnejšom kúte) Španielska rozhodne neobíďte neďalekú 700-tisícovú Sevillu. Toto famózne administratívne a kultúrne centrum celého najväčšieho španielskeho regiónu Andalúzia, Vás v žiadnom prípade nesklame predovšetkým svojou prepracovanou architektúrou. Fantastické námestie “Plaza de España” či krásou dych berúci “Reales Alcázares” (najstarší stále používaný kráľovský palác v Európe) Vás určite nenechajú chladnými.

0