VLetenky

Costa de la Luz s Austrian Airlines od 109 EUR

Costa de la Luz
Prímorské scenérie Costa de la Luz v oblasti mesta Cádiz (foto: angela lazeta/Pixabay/CC0)

Pokiaľ by ste chceli relatívne rýchlo sa približujúci začiatok letného obdobia príjemne stráviť v temperamentnej Andalúzii, naskytá sa Vám vcelku výhodná príležitosť využiť lákavú (last minute) ponuku charterových leteniek so spoločnosťou Austrian Airlines (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do pútavej oblasti Costa de la Luz (na pobreží Atlantického oceánu) sú k dispozícii za 109 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu dňa 2. (9.) júna a návratom zo španielskeho mesta Jerez de la Frontera (XRY) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 16. (23.) júna 2016 (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Jerez de la Frontera za 109 EUR (02.06.-16.06.2016 / 09.06.-23.06.2016)

Costa de la Luz a Andalúzia

Fantastická Andalúzia (Andalucía), najľudnatejší španielsky región (približne 8,5 milióna obyvateľov žijúcich na území s rozlohou viac ako 87 tisíc km² alebo vyše 1,5-násobok plochy Slovenska) – má status najjužnejšej španielskej i európskej (kontinentálnej) oblasti. Pochváliť sa môže pôvabným pobrežím Stredozemného mora aj impresívneho Atlantického oceánu. Andalúziu geograficko-politicky vytvára osem cestovateľsky vskutku atraktívnych provincií – (od západu na východ) v severnej partii Huelva, Sevilla, Córdoba, Jaén a na juhu Cádiz, Málaga, Granada a Almería.

Kúzelná Costa de la Luz

Pohodovú Costa de la Luz tvorí v podstate celé majestátne západošpanielske pobrežie Atlantiku – od najjužnejšieho bodu európskej pevniny Tarifa (neďaleko britského Gibraltáru aj sevroafriského marockého pobrežia) cez provincie Cádiz a Huelva až po hranicu so susedným Portugalskom. Malebné Jerez de la Frontera (neveľmi vzdialené od mora) sa síce radí veľkosťou v cádizskej provincii až na druhú pozíciu, avšak svojím šarmom môže smelo konkurovať samotnému Cádizu.

Skvelá andalúzska metropola Sevilla

Pri Vašich potulkách po najzápadnejšom (a súčasne najjužnejšom kúte) Španielska sa rozhodne nevyhnite neďalekej 700-tisícovej Seville. Toto znamenité administratívne a kultúrne centrum celého najväčšieho španielskeho regiónu Andalúzia, Vás v žiadnom prípade nesklame hlavne svojou prepracovanou architektúrou. Fascinujúce námestie “Plaza de España” či krásou dych berúci “Reales Alcázares” (najstarší stále používaný kráľovský palác v Európe) Vás istotne nenechajú chladnými.

0