VLetenky

Colorado s Finnair od 239 EUR

Indian Peaks
Lone Eagle Peak (3641 m) pri coloradskom meste Boulder (foto: Steven Bratman/Flickr/CC BY 2.0)

Do Colorada a Rocky Mountains máte šancu zavítať pri využití tarifu leteckej spoločnosti Finnair (v spolupráci s partnerskými aerolinkami) z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do amerického veľkomesta Denver v štáte Colorado kúpite za 239 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 18.09.-11.12., 27.12.2018-04.04.2019 a 25.04.-27.06.2019, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 15. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) počas novembra 2018.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Colorada môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 6. novembra a návrat z amerického Denveru (DEN) dňa 19. novembra 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Denver za 239 EUR (06.11.-19.11.2018)

VIE-DEN
Viedeň, Rakúsko – Denver, USA (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Colorado

Znamenité Colorado Vás očakáva v stredozápadnej časti Spojených štátov amerických. Susedí s Utahom na západe, s Arizonou na juhozápade, s Novým Mexikom na juhu, s Oklahomou na juhovýchode, s Kansasom na východe, s Nebraskou na severovýchode, ako aj s Wyomingom na severe. V blízkosti pozoruhodného Denveru (1564 m), pulzujúceho administratívno-politického centra Colorada prechádza týmto americkom štátom masív Rockies (Skalnatých hôr), resp. pohoria Kordillery/Andy (tiahnúcim sa od Aljašky smerom na juh naprieč celou Severnou a Južnou Amerikou).

Za návštevu v pôvabnom Colorade stoja určite výborné miestne národné parky. Nevynechajte úžasný Rocky Mountains N.P., famózny Mesa Verde N.P. (so zachovanými indiánskymi pueblami) či vynikajúci Gunnison N.P. (s Čiernym kaňonom). Fanúšikom pravekej fauny sa určite budú páčiť zachované fosílie v Dinosaur National Monument. Vášniví milovníci lyžovania a zimných športov si nepochybne prídu na svoje v legendárnom lyžiarskom stredisku Aspen (2405 m).

0