VLetenky

Colorado s Delta Air Lines od 418 EUR

Maroon Lake
Maroon Bells (4317 m) s Maroon Lake (2920 m) pri Aspene (2405 m) (foto: Chad K/Flickr/CC BY 2.0)

Do vynikajúceho amerického Colorada a Skalnatých hôr (Rocky Mountains) možno zavítať (aj na konci jarného obdobia) vďaka lákavej ponuke spoločnosti Delta Air Lines v spolupráci s partnerskými Air France-KLM z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z maďarskej Budapešti).

Spiatočné letenky do Denveru v americkom štáte Colorado sú v predaji za 418 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú cesty do 22. júna 2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 23. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v čase od polovice januára do konca mája 2016.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Colorada nech bude napr. odlet z Budapešti (BUD) dňa 3. mája a návrat z amerického Denveru (DEN) dňa 17. mája 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Denver za 418 EUR (03.05.-17.05.2016)
Budapešť – Denver za 434 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Denver za 444 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Denver za 11942 CZK (rezervácia v ČJ)

Colorado

Znamenité Colorado Vás očakáva v stredozápadnej časti Spojených štátov amerických. Susedí s Utahom na západe, s Arizonou na juhozápade, s Novým Mexikom na juhu, s Oklahomou na juhovýchode, s Kansasom na východe, s Nebraskou na severovýchode, ako aj s Wyomingom na severe. V blízkosti pozoruhodného Denveru (1564 m), pulzujúceho administratívno-politického centra Colorada prechádza týmto americkom štátom masív Rockies (Skalnatých hôr), resp. pohoria Kordillery/Andy (tiahnúcim sa od Aljašky smerom na juh naprieč celou Severnou a Južnou Amerikou).

Za návštevu v pôvabnom Colorade stoja určite výborné miestne národné parky. Nevynechajte úžasný Rocky Mountains N.P., famózny Mesa Verde N.P. (so zachovanými indiánskymi pueblami) či excelentný Gunnison N.P. (s Čiernym kaňonom). fanúšikom pravekej fauny sa istotne budú páčiť zachované fosílie v Dinosaur National Monument. Vášniví milovníci lyžovania a zimných športov si nepochybne prídu na svoje v legendárnom lyžiarskom stredisku Aspen (2405 m).

0