VLetenky

Colorado s British Airways od 462 EUR

Rocky Mountain N.P.
Sky Pond a Shark’s Tooth (3563 m) v Rocky Mountain N.P. (foto: Steven Bratman/Flickr/CC BY 2.0)

Do Colorada a Rocky Mountains možno zamieriť aj na začiatku leta s ponukou spoločnosti British Airways (v spolupráci s partnerskými aerolíniami) z aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do amerického veľkomesta Denver v štáte Colorado sú v predaji za 462 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky určujú cesty v období 11.02.-22.03. a 01.04.-22.06.2016, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 11. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) v čase od polovice februára do konca júna 2016 (s výnimkou veľkonočného blackoutu).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Colorada môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 22. júna a návrat z amerického Denveru (DEN) dňa 6. júla 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Denver za 462 EUR (22.06.-06.07.2016)
Viedeň – Denver za 469 EUR (rezervácia na webe dopravcu / manuálne zadanie)
Viedeň – Denver za 473 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Denver za 12723 CZK (rezervácia v ČJ)

Colorado

Famózne Colorado Vás čaká v stredozápadnej partii Spojených štátov amerických. Susedí s Utahom na západe, s Arizonou na juhozápade, s Novým Mexikom na juhu, s Oklahomou na juhovýchode, s Kansasom na východe, s Nebraskou na severovýchode, ako i s Wyomingom na severe. V blízkosti pozoruhodného Denveru (1564 m), rušného administratívno-politického centra Colorada prechádza týmto americkom štátom masív Rockies (Skalnatých hôr), resp. pohoria Kordillery/Andy (tiahnúcim sa od Aljašky smerom na juh naprieč celou Severnou a Južnou Amerikou).

Za návštevu v príťažlivom Colorade stoja istotne vynikjaúce miestne národné parky. Neobíďte skvelý Rocky Mountains N.P., znamenitý Mesa Verde N.P. (so zachovanými indiánskymi pueblami) či výborný Gunnison N.P. (s Čiernym kaňonom). Priaznivcom pravekej fauny sa istotne budú páčiť zachované fosílie v Dinosaur National Monument. Vášniví milovníci lyžovania a zimných športov si nepochybne prídu na svoje v preslávenom lyžiarskom stredisku Aspen (2405 m).

0