VLetenky

Colorado s American Airlines od 540 EUR

Pikes Peak
Pikes Peak (4302 m) z Garden of The Gods v Colorado Springs (foto: Beverly & Pack/Flickr/CC BY 2.0)

Do excelentného amerického Colorada a Rocky Mountains možno zavítať (aj v priebehu babieho leta) pri využití tarifu spoločnosti American Airlines v spolupráci s partnerskými British Airways z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z budapeštianskeho leteckého prístavu).

Spiatočné letenky do Denveru v americkom štáte Colorado sa predávajú za 540 EUR s odletom zo spomínanej maďarskej Budapešti. Tarifné podmienky určujú odlety v období od 16. augusta 2015 do 26. júna 2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 18. augusta (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v čase od konca septembra 2015 do polovice marca 2016 (s výnimkou “zimných sviatkov”).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Colorada nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 26. septembra a návrat z amerického Denveru (DEN) dňa 11. októbra 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Denver za 540 EUR (26.09.-11.10.2015)
Budapešť – Denver za 567 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Denver za 570 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Denver za 15512 CZK (rezervácia v ČJ)

Colorado

Famózne Colorado Vás čaká v stredozápadnej partii Spojených štátov amerických. Susedí s Utahom na západe, s Arizonou na juhozápade, s Novým Mexikom na juhu, s Oklahomou na juhovýchode, s Kansasom na východe, s Nebraskou na severovýchode a s Wyomingom na severe. V blízkosti pozoruhodného Denveru (1564 m), rušného administratívno-politického centra Colorada prechádza týmto americkom štátom masív Rockies (Skalnatých hôr), resp. pohoria Kordillery/Andy (tiahnúcim sa od Aljašky smerom na juh naprieč celou Severnou a Južnou Amerikou).

Za návštevu v príťažlivom Colorade stoja istotne vynikajúce miestne národné parky. Neobíďte skvelý Rocky Mountains N.P., znamenitý Mesa Verde N.P. (so zachovanými indiánskymi pueblami) či výborný Gunnison N.P. (s Čiernym kaňonom). Priaznivcom pravekej fauny sa určite budú páčiť zachované fosílie v Dinosaur National Monument. Vášniví milovníci lyžovania a zimných športov si nepochybne prídu na svoje v preslávenom lyžiarskom stredisku Aspen (2405 m).

0