VLetenky

Colorado s Air France od 394 EUR

Maroon Bells
Maroon Lake (2920 m) a Maroon Bells (4317 m) pri Aspene (foto: Dhaval Shreyas/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Do Colorada a Rocky Mountains sa dá zavítať v chladnejšom období s tarifom koncernu Air France-KLM v spolupráci s partnerskými aerolinkami z aliancie Sky Team (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do amerického veľkomesta Denver v štáte Colorado kúpite za 394 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 12. januára do 9. marca 2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 25. novembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete počas uvedeného času platnosti tarifu (t.j. s odletmi v uvedenej dobe v priebehu prvého kvartálu roku 2016).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Colorada môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 1. marca a návrat z amerického Denveru (DEN) dňa 15. marca 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Denver za 394 EUR (01.03.-15.03.2016)
Viedeň – Denver za 415 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Denver za 420 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Denver za 11293 CZK (rezervácia v ČJ)

Colorado

Znamenité Colorado Vás očakáva v stredozápadnej časti Spojených štátov amerických. Susedí s Utahom na západe, s Arizonou na juhozápade, s Novým Mexikom na juhu, s Oklahomou na juhovýchode, s Kansasom na východe, s Nebraskou na severovýchode, ako aj s Wyomingom na severe. V blízkosti pozoruhodného Denveru (1564 m), pulzujúceho administratívno-politického centra Colorada prechádza týmto americkom štátom masív Rockies (Skalnatých hôr), resp. pohoria Kordillery/Andy (tiahnúcim sa od Aljašky smerom na juh naprieč celou Severnou a Južnou Amerikou).

Za návštevu v pôvabnom Colorade stoja určite výborné miestne národné parky. Nevynechajte úžasný Rocky Mountains N.P., famózny Mesa Verde N.P. (so zachovanými indiánskymi pueblami) či vynikajci Gunnison N.P. (s Čiernym kaňonom). Fanúšikom pravekej fauny sa určite budú páčiť zachované fosílie v Dinosaur National Monument. Vášniví milovníci lyžovania a zimných športov si nepochybne prídu na svoje v svetoznámom lyžiarskom stredisku Aspen (2405 m).

0