VLetenky

Čínsky Sečuán so Sichuan Airlines od 385 EUR

Jiuzhaigou Valley
Grandiózna Jiuzhaigou Valley s jazerom Five Fower Lake (foto: Jean-Marie Hullot/Flickr/CC BY 2.0)

Ak Vaše cestovateľské kroky zamieria v blízkej budúcnosti počas letných prázdnin do juhovýchodnej Číny, padnúť vhod by Vám mohli priame lety spoločnosti Sichuan Airlines z Prahy.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do čínskeho veľkomesta Chengdu sú v predaji za 10403 CZK (alebo v prepočte cca 385 EUR) s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 12. augusta do 20. augusta 2016, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 20. augusta (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve (s odletom) počas uvedenej doby platnosti tarifu.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Sečuánu nech bude napr. odlet z českej Prahy (PRG) dňa 16. augusta s návratom z čínskeho Chengdu (CTU) dňa 30. augusta 2016.

Rezervácia letenky:
Praha – Chengdu za 10403 CZK (16.08.-30.08.2016)
Praha – Chengdu za 397 EUR (rezervácia v AJ)

Chengdu a širšie okolie

Pulzujúce Chengdu má postavenie administratívneho a kultúrneho centra čínskej provincie Sečuán. Čaká Vás v Sečuánskej panve, v juhovýchodnej časti krajiny – približne 1500 km západne od Šanghaja a asi 700 km od južnej hranice Číny. Na západe provincie na Dlhej rieke (Yangtze River/Chang Jiang/Jang-c’-ťiang), tretej najdlhšej rieke planéty, leží gigantická priehrada Three Gorges.

Za návštevu istotne stoja obrovití skalní Budhovia v oblasti Dazu (Dazu Rock Carvings) a úžasný krasový národný park Wulong so skalnými mostami (Three Natural Bridges). V susednej provincii Hunan istotne očarí Wulingyuan s viacerými národnými parkmi, z ktorých najpríťažlivejším bude krasový Zhangjiajie National Park s dramatickými skalnými formáciami (v týchto miestach sa nakrúcal film Avatar). Smerom na juh od rovnomenného mesta Zhangjiajie natrafíte takisto na neskutočné pohorie Tainmen Shan s dlhočiznou lanovkou (7455 m) i exponovanými chodníčkami, dramatickou vysokohorskou cestou s 99 zákrutami a neskutočne fotogenickým prírodným skalným oblúkom.

0