VLetenky

Čínsky ostrov Hainan s Hainan Airlines od 435 EUR

Hainan
Vnútrozemie tropického Hainanu očarí i horskými dedinkami (foto: David Schroeter/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na “čínsky Havaj” (s možnosťou návštevy špeciálnych zón ako Shenzhen či Hong Kong) máte šancu zavítať s 5-hviezdičkovou miestnou leteckou spoločnosťou Hainan Airlines (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Sanya na ostrove Hainan (so stop overom v Shenzhen) sa dajú kúpiť za 435 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období od 20. októbra do 14. decembra 2018, min. dobu pobytu 2 dni, max. dobu pobytu 6 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od konca októbra do konca novembra 2018.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Hainan môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 8. novembra s návratom zo Sanya (SYX) dňa 22. novembra 2018 (so stop overom v Shenzhen).

Príklad itinerára:
08.11.2018 Viedeň (VIE) – Sanya (SYX)
22.11.2018 Sanya (SYX) – Shenzhen (SZX)
24.11.2018 Shenzhen (SYX) – Viedeň (VIE)

Rezervácia letenky:
Viedeň – Sanya – Shenzhen – Viedeň za 435 EUR (08.11.-22.11.-24.11.2018)

VIE-SYX
Viedeň, Rakúsko – Sanya, Čína (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Čínske súostrovie Hainan

Znamenitý tropický ostrov Hainan, niekedy prezývaný i ako “čínsky Havaj”, má status najjužnejšej provincie Číny. V rámci obrovitej “Ríše stredu” má zvláštne postavenie “špeciálnej ekonomickej zóny”. Toto magické 8-miliónové súostrovie s rozlohou skoro 33 tisíc km² (plochou porovnateľné s dvoma tretinami územia Slovenska) Vás čaká zhruba na úrovni severnejších častí Vietnamu, pričom na šírku aj na dĺžku meria okolo 160 km. Môže sa popýšiť celkom teplým podnebím, keď najvyššie teploty i v najchladnejších mesiacoch dosahujú okolo 25 °C.

Pulzujúce hlavné mesto provincie, rušné 2-miliónové Haikou, nájdete na severe ostrova. Famózny Hainan upúta nielen vcelku hornatým vnútrozemím (s najvyššou horou Wuzhi Shan (1840 m) v centrálnej oblasti ostrova, ale hlavne pohodovými plážovými scenériami, ktoré priťahujú domácich aj zahraničných cestovateľov. Na najpríťažlivejšie pláže naďabíte v oblasti najjužnejšieho čínskeho mesta Sanya – skúste populárnu lokalitu Yalong Bay, nachádzajúcu sa niekoľko kilometrov na východ.

0