VLetenky

Čínsky ostrov Hainan s China Southern Airlines od 381 EUR

Hainan Beach
Fotogenické scenérie tropického súostrovia Hainan v oblasti Sanya (foto: jian li/Pixabay/CC0)

Na “čínsky Havaj” máte možnosť zavítať pri využití ponuky leteckej spoločnosti China Southern Airlines v spolupráci s partnerskými dopravcami (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Haikou (na ostrove Hainan) sa predávajú za 381 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú cesty v období od 30. decembra 2019 do 18. júna 2020, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 2. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) v priebehu horeuvedeného času platnosti tarifu.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Hainan nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 5. marca s návratom z čínskeho Haikou (HAK) dňa 18. marca 2020.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Haikou za 381 EUR (05.03.-18.03.2020)

VIE-HAK
Viedeň, Rakúsko – Haikou (Hainan), Čína (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Čínske súostrovie Hainan

Znamenitý tropický ostrov Hainan, niekedy prezývaný i ako “čínsky Havaj”, má status najjužnejšej provincie Číny. V rámci gigantickej “Ríše stredu” má zvláštne postavenie “špeciálnej ekonomickej zóny”. Toto magické 8-miliónové súostrovie s rozlohou skoro 33 tisíc km² (plochou porovnateľné s dvoma tretinami územia Slovenska) Vás čaká zhruba na úrovni severnejších častí Vietnamu, pričom na šírku aj na dĺžku meria okolo 160 km. Môže sa popýšiť celkom teplým podnebím, keď najvyššie teploty i v najchladnejších mesiacoch dosahujú okolo 25 °C.

Pulzujúce hlavné mesto provincie, rušné 2-miliónové Haikou, nájdete na severe ostrova. Famózny Hainan upúta nielen vcelku hornatým vnútrozemím (s najvyššou horou Wuzhi Shan (1840 m) v centrálnej oblasti ostrova, ale hlavne pohodovými plážovými scenériami, ktoré priťahujú domácich aj zahraničných cestovateľov. Na najpríťažlivejšie pláže naďabíte v oblasti najjužnejšieho čínskeho mesta Sanya – skúste populárnu lokalitu Yalong Bay, nachádzajúcu sa niekoľko kilometrov na východ.

0