VLetenky

Čínsky ostrov Hainan s Air France od 404 EUR

Sanya
Prímorské scenérie tropického súostrovia Hainan v oblasti Sanya (foto: jian li/Pixabay/CC0)

Na “čínsky Havaj” máte možnosť zavítať (i v rámci vianočných sviatkov) zásluhou koncernu Air France-KLM (v spolupráci s aliančnými partnermi) z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Haikou na ostrove Hainan sa predávajú za 404 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 29.10.-14.12.2018 a 30.12.2018-30.06.2019, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 21. novembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu platnosti zimného letového poriadku.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Hainan nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 12. decembra s návratom z čínskeho Haikou (HAK) dňa 27. decembra 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Haikou za 404 EUR (12.12.-27.12.2018)

VIE-HAK
Viedeň, Rakúsko – Haikou (Hainan), Čína (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Čínske súostrovie Hainan

Znamenitý tropický ostrov Hainan, niekedy prezývaný i ako “čínsky Havaj”, má status najjužnejšej provincie Číny. V rámci gigantickej “Ríše stredu” má zvláštne postavenie “špeciálnej ekonomickej zóny”. Toto magické 8-miliónové súostrovie s rozlohou skoro 33 tisíc km² (plochou porovnateľné s dvoma tretinami územia Slovenska) Vás čaká zhruba na úrovni severnejších častí Vietnamu, pričom na šírku aj na dĺžku meria okolo 160 km. Môže sa popýšiť celkom teplým podnebím, keď najvyššie teploty i v najchladnejších mesiacoch dosahujú okolo 25 °C.

Pulzujúce hlavné mesto provincie, rušné 2-miliónové Haikou, nájdete na severe ostrova. Famózny Hainan upúta nielen vcelku hornatým vnútrozemím (s najvyššou horou Wuzhi Shan (1840 m) v centrálnej oblasti ostrova, ale hlavne pohodovými plážovými scenériami, ktoré priťahujú domácich aj zahraničných cestovateľov. Na najpríťažlivejšie pláže naďabíte v oblasti najjužnejšieho čínskeho mesta Sanya – skúste populárnu lokalitu Yalong Bay, nachádzajúcu sa niekoľko kilometrov na východ.

0