VLetenky

Čínsky ostrov Hainan s Air France od 390 EUR

Sanya
Scenérie tropického súostrovia Hainan v oblasti Sanya (foto: shakermaker*/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na “čínsky Havaj” sa snaží podnietiť tarif holdingu Air France-KLM v spolupráci s partnerskými miestnymi spoločnosťami z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do čínskeho veľkomesta Haikou na ostrove Hainan sa predávajú za 390 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 19.11.-14.12.2018 a 30.12.2018-30.06.2019, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 21. novembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu platnosti zimného letového poriadku.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Hainan nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 28. novembra (streda) s návratom z Haikou (HAK) dňa 8. decembra 2018 (sobota).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Haikou za 390 EUR (28.11.-08.12.2018 / streda – sobota)

BUD-HAK
Budapešť, Maďarsko – Haikou (Hainan), Čína (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Čínske súostrovie Hainan

Famózny tropický ostrov Hainan, niekedy prezývaný aj ako “čínsky Havaj”, má status najjužnejšej provincie Číny. V rámci gigantickej “Ríše stredu” má zvláštne postavenie “špeciálnej ekonomickej zóny”. Toto dramatické 8-miliónové súostrovie s rozlohou takmer 33 tisíc km² (plochou porovnateľné s dvoma tretinami územia Slovenska) Vás očakáva približne na úrovni severnejších častí Vietnamu, pričom na šírku i na dĺžku meria okolo 160 km. Môže sa pochváliť vcelku teplým podnebím, keď najvyššie teploty i v najchladnejších mesiacoch dosahujú okolo 25 °C.

Rušné hlavné mesto provincie, pulzujúce 2-miliónové Haikou, nájdete na severe ostrova. Znamenitý Hainan upúta nielen celkom hornatým vnútrozemím (s najvyššou horou Wuzhi Shan (1840 m) v centrálnej oblasti ostrova, ale najmä príjemnými plážovými scenériami, ktoré priťahujú domácich i zahraničných cestovateľov. Na najpôvabnejšie pláže naďabíte v oblasti najjužnejšieho čínskeho mesta Sanya – skúste obľúbenú lokalitu Yalong Bay, nachádzajúcu sa niekoľko kilometrov na východ.

0