VLetenky

Čínsky ostrov Hainan s Air France od 362 EUR

Sanya
Prímorské scenérie tropického súostrovia Hainan v oblasti Sanya (foto: duxing_77/Pixabay/CC0)

Na “čínsky Havaj” možno zamieriť (aj v rámci vianočných sviatkov) vďaka holdingu Air France-KLM (v spolupráci s partnerskými leteckými spoločnosťami) z aliancie Sky Team (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Haikou na ostrove Hainan kúpite za 362 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 21.08.-21.12.2018 a 01.01.-31.01.2019., min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 28. júna (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) v priebehu horeuvedeného času platnosti tarifu.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Hainan nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 7. novembra s návratom z čínskeho Haikou (HAK) dňa 21. novembra 2018 (za 362 EUR).

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky na Hainan môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 12. decembra s návratom z čínskeho Haikou (HAK) dňa 26. decembra 2018 (za 369 EUR).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Haikou za 362 EUR (07.11.-21.11.2018)
Viedeň – Haikou za 369 EUR (12.12.-26.12.2018)

VIE-HAK
Viedeň, Rakúsko – Haikou (Hainan), Čína (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Čínske súostrovie Hainan

Famózny tropický ostrov Hainan, niekedy prezývaný aj ako “čínsky Havaj”, má status najjužnejšej provincie Číny. V rámci gigantickej “Ríše stredu” má zvláštne postavenie “špeciálnej ekonomickej zóny”. Toto dramatické 8-miliónové súostrovie s rozlohou takmer 33 tisíc km² (plochou porovnateľné s dvoma tretinami územia Slovenska) Vás očakáva približne na úrovni severnejších partií Vietnamu, pričom na šírku i na dĺžku meria okolo 160 km. Môže sa pochváliť vcelku teplým podnebím, keď najvyššie teploty aj v najchladnejších mesiacoch dosahujú okolo 25 °C.

Rušné hlavné mesto provincie, pulzujúce 2-miliónové Haikou, nájdete na severe ostrova. Znamenitý Hainan upúta nielen celkom hornatým vnútrozemím (s najvyššou horou Wuzhi Shan (1840 m) v centrálnej oblasti ostrova, ale najmä príjemnými plážovými scenériami, ktoré priťahujú domácich i zahraničných cestovateľov. Na najpôvabnejšie pláže natrafíte v oblasti najjužnejšieho čínskeho mesta Sanya – skúste obľúbenú lokalitu Yalong Bay, nachádzajúcu sa niekoľko kilometrov na východ.

0