VLetenky

Čínsky Hainan s KLM od 461 EUR

Sanya
Plážové scenérie tropického ostrova Hainan (foto: Henning_48/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Na “čínsky Havaj” pozýva holding Air France-KLM v spolupráci s partnerskou miestnou spoločnosťou China Southern Airlines z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do čínskeho veľkomesta Sanya sa predávajú za 461 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Tarifné podmienky určujú cesty v období 11.01.-19.03. a 29.03.-30.06.2016, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 26. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v čase od konca apríla do konca mája 2016.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Hainan nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 3. mája s návratom zo Sanya (SYX) dňa 18. mája 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Sanya za 461 EUR (03.05.-18.05.2016)
Budapešť – Sanya za 151100 HUF (rezervácia v AJ / na webe dopravcu)
Budapešť – Sanya za 486 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Sanya za 12913 CZK (rezervácia v ČJ)

Čínske súostrovie Hainan

Famózny tropický ostrov Hainan, niekedy prezývaný aj ako “čínsky Havaj”, má status najjužnejšej provincie Číny. V rámci gigantickej “Ríše stredu” má zvláštne postavenie “špeciálnej ekonomickej zóny”. Toto dramatické 8-miliónové súostrovie s rozlohou takmer 33 tisíc km² (plochou porovnateľné s dvoma tretinami územia Slovenska) Vás očakáva približne na úrovni severnejších častí Vietnamu, pričom na šírku i na dĺžku meria okolo 160 km. Môže sa pochváliť vcelku teplým podnebím, keď najvyššie teploty aj v najchladnejších mesiacoch dosahujú okolo 25 °C.

Rušné hlavné mesto provincie, pulzujúce 2-miliónové Haikou, nájdete na severe ostrova. Znamenitý Hainan upúta nielen vcelku hornatým vnútrozemím (s najvyššou horou Wuzhi Shan (1840 m) v centrálnej oblasti ostrova, ale najmä príjemnými plážovými scenériami, ktoré priťahujú domácich i zahraničných cestovateľov. Na najpôvabnejšie pláže naďabíte v oblasti najjužnejšieho čínskeho mesta Sanya – skúste obľúbenú lokalitu Yalong Bay, nachádzajúcu sa niekoľko kilometrov na východ.

0