VLetenky

Čínsky Hainan s Air France od 460 EUR

Sanya
Tropické letovisko Sanya na juhu čínskeho ostrova Hainan (foto: Lex Kravetski/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen na návštevu “čínskeho Havaja” pozýva holding Air France-KLM v spolupráci s partnermi z leteckej aliancie Sky Team ako ČSA Czech Airlines a China Southern Airlines (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky do čínskeho veľkomesta Sanya sa predávajú za 1923 PLN (alebo v prepočte cca 460 EUR) s odletom zo spomínaného pražského letiska. Tarifné podmienky určujú odlety od 18. februára do 5. decembra 2015 (s výnimkou blackoutu 22.06.-25.08.2015), min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace (s ukončením ciest do 11.12.2015) a predaj do 4. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve (s odletmi) najmä v čase od polovice marca do začiatku júna a od konca augusta do začiatku októbra 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Hainan nech poslúži odlet zo stovežatej Prahy (PRG) dňa 21. apríla s návratom z čínskeho mesta Sanya (SYX) dňa 1. mája 2015.

Rezervácia letenky:
Praha – Sanya za 1923 PLN (21.04.-01.05.2015)
Praha – Sanya za 465 EUR (rezervácia v NJ)
Praha – Sanya za 471 EUR (rezervácia v NJ)
Praha – Sanya za 476 EUR (rezervácia v SJ)
Praha – Sanya za 13122 CZK (rezervácia v ČJ)

Hainan

Famózny tropický ostrov Hainan, niekedy prezývaný aj ako “čínsky Havaj”, má status najjužnejšej provincie Číny. V rámci gigantickej “Ríše stredu” má zvláštne postavenie “špeciálnej ekonomickej zóny”. Toto dramatické 8-miliónové súostrovie s rozlohou takmer 33 tisíc km² (plochou porovnateľné s dvoma tretinami územia Slovenska) Vás očakáva približne na úrovni severnejších partií Vietnamu, pričom na šírku i na dĺžku meria okolo 160 km. Môže sa pochváliť vcelku teplým podnebím, keď najvyššie teploty aj v najchladnejších mesiacoch dosahujú okolo 25 °C.

Rušné hlavné mesto provincie, pulzujúce 2-miliónové Haikou, nájdete na severe ostrova. Znamenitý Hainan upúta nielen vcelku hornatým vnútrozemím (s najvyššou horou Wuzhi Shan (1840 m) v centrálnej partii ostrova, ale predovšetkým príjemnými plážovými scenériami, ktoré priťahujú domácich i zahraničných cestovateľov. Na najpôvabnejšie pláže naďabíte v oblasti najjužnejšieho čínskeho mesta Sanya – skúste obľúbenú lokalitu Yalong Bay, ležiacu niekoľko kilometrov smerom na východ.

0