VLetenky

Čína so SAS Scandinavian Airlines od 219 EUR

Pokiaľ máte v blízkej budúcnosti namierené do famóznej Číny, mohla by sa Vám hodiť lákavá ponuka leteckej spoločnosti SAS Scandinavian Airlines zo Star Alliance.

Spiatočné letenky do čínskych veľkomiest Peking a Šanghaj sa dajú kúpiť za 219 EUR s odletom zo švédskych miest Göteborg a Štokholm. Za príplatok sú k dispozícii takisto obojsmerné lety z ďalších škandinávskych metropol ako z nórskeho Osla a z dánskej Kodane.

Tarifné podmienky určujú cesty v čase od 24. marca do 30. apríla 2014, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc a predaj do 23. marca (alebo do vyčerpania voľných termínov či do aktualizácie tarifu). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete vo veľmi obmedzenom množstve (s odletmi) v období na konci marca/na začiatku apríla 2014.

Ako príklad rezervácie letenky do Číny nech poslúži odlet z Göteborgu (GOT) dňa 3. apríla a návrat z čínskeho hlavného mesta Peking (PEK) dňa 13. apríla 2014.

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z Göteborgu (GOT) dňa 3. apríla a návrat z čínskeho letiska Šanghaj-Pudong (PVG) dňa 13. apríla 2014.

Rezervácia letenky:
Göteborg – Peking za 219 EUR (03.04.-13.04.2014)
Göteborg – Peking za 232 EUR (rezervácia v SJ)
Göteborg – Peking za 6343 CZK (rezervácia v ČJ)

Göteborg – Šanghaj za 219 EUR (03.04.-13.04.2014)
Göteborg – Šanghaj za 232 EUR (rezervácia v SJ)
Göteborg – Šanghaj za 6343 CZK (rezervácia v ČJ)

Čína

Aj v prípade, že sú Vaše časové možnosti celkom obmedzené, máte vcelku vhodnú príležitosť počas pomerne krátkeho časového úseku odhaliť veľkú časť príťažlivých krás tejto pôvabnej východoázijskej krajiny. To vo všeobecnosti platí hlavne pri plánovaní ciest v dostatočnom časovom predstihu, absolvovaní dlhých a náročných pozemných presunov nočnými (rýchlo)vlakmi alebo pri občasnom využití celkom dostupnej a spoľahlivej vnútroštátnej leteckej dopravy.

Peking a širšie okolie

V čínskom hlavnom meste Peking si istotne nenechajte ujsť majestátne Zakázané mesto a prehliadku jedného z tradičných hutongov, kde narazíte na atraktívne ukážky typickej čínskej architektúry. Samozrejme v žiadnom prípade neobíďte ani legendami opradený svetoznámy Veľký čínsky múr, situovaný v neveľkej vzdialenosti od čínskej metropoly. Tvrdenia o viditeľnosti “múru” z Mesiaca sa síce nepotvrdili, napriek tomu sa však táto monumentálna stavba nepochybne radí k najgignatickejším stavebným projektom (resp. dielam), ktoré kedy boli na našej planéte vôbec vytvorené.

Historický Xi’an a moderný Šanghaj

Ak patríte k vášnivým milovníkom histórie a archeológie, pravdepodobne neostanete sklamaní v jednom z najstarších čínskych sídiel Xi’an, ktoré Vás očarí nielen svojou fenomenálnou obrovskou armádou terakotových bojovníkov. Fanúšikov veľmi rušných a uponáhľaných veľkomiest asi skôr upúta 23-miliónový Šanghaj so supermodernými štvrťami The Bund a Pudong.

Kulinársky kanton a neuveriteľné krasové oblasti

Znamenité mesto Guangzhou v južnej partii Číny (v našich končinách skôr známejšie ako Kanton), môže poslúžiť aj ako vhodný východiskový bod na návštevu pozoruhodných ostrovov Hong Kong a(lebo) Macao (v každom prípade si však neodpustite ochutnávku výbornej kantonskej kuchyne). Priaznivcov magickch horských scenérií a divokých krasových útvarov rozhodne okúzli Guilin a “blízke” Yangshuo (s neďalekým fotogenickým kaňonom rieky Li), položené taktiež na juhu Číny.

0