VLetenky

Čína s Ukraine International Airlines od 396 EUR

Žlté Hory
Hua Shan (2155 m) s najnebezpečnejšími “chodníkmi” sveta (foto: sunriseOdyssey/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na návštevu obrovitej “ríše stredu” (počas chladnejšieho obdobie) vábi ponuka leteckej spoločnosti Ukraine International Airlines (s odletom z viedenského leteckého prístavu).

Spiatočné letenky do Pekingu sú v predaji za 285 GBP (alebo v prepočte cca 396 EUR) s odletom zo spomínanej Viedne. Tarifné podmienky určujú odlety po 1. septembri 2015, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 21. júna (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v čase od začiatku septembra 2015 do polovice apríla 2016 (vrátane obdobia “zimných sviatkov”).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Číny nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 3. septembra a návrat z čínskeho Pekingu (PEK) dňa 18. septembra 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Peking za 285 GBP (03.09.-18.09.2015)
Viedeň – Peking za 424 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Peking za 429 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Peking za 11702 CZK (rezervácia v ČJ)

Čína

I v prípade, že sú Vaše časové možnosti relatívne obmedzené, máte vhodnú príležitosť aj počas pomerne krátkeho časového úseku objaviť veľkú časť pôvabných krás tejto príťažlivej východoázijskej krajiny. To vo všeobecnosti platí najmä pri plánovaní ciest v dostatočnom časovom predstihu, zrealizovaní dlhých a náročných pozemných presunov nočnými (rýchlo)vlakmi alebo pri občasnom využití vcelku dostupnej a spoľahlivej vnútroštátnej leteckej dopravy.

Peking a širšie okolie

V čínskom hlavnom meste Peking si určite nenechajte ujsť impozantné Zakázané mesto a návštevu jedného z tradičných hutongov, kde naďabíte na atraktívne ukážky typickej čínskej architektúry. Samozrejme v žiadnom prípade nevynechajte ani legendami opradený preslávený Veľký čínsky múr, položený v neveľkej vzdialenosti od čínskej metropoly. Tvrdenia o viditeľnosti “múru” z Mesiaca sa síce nepotvrdili, napriek tomu sa však táto gigantická stavba nepochybne zaraďuje k najmonumentálnejším stavebným projektom (resp. dielam), ktoré kedy boli na našej planéte vôbec vytvorené.

Historický Xi’an a moderný Šanghaj

Pokiaľ sa radíte k vášnivým milovníkom histórie a archeológie, zrejme nezostanete sklamaní v jednom z najstarších čínskych sídiel Xi’an, ktoré Vás okúzli nielen svojou fenomenálnou obrovskou armádou terakotových bojovníkov. Priaznivcov veľmi rušných a uponáhľaných veľkomiest asi skôr upúta 23-miliónový Šanghaj so supermodernými štvrťami The Bund a Pudong.

Kulinársky kanton a neuveriteľné krasové oblasti

Famózne mesto Guangzhou v južnej časti Číny (v našom regióne skôr známejšie ako Kanton), môže poslúžiť i ako výhodný východiskový bod na návštevu pozoruhodných ostrovov Hong Kong a(lebo) Macao (v každom prípade si však neodpustite ochutnávku vynikajúcej kantonskej kuchyne). Fanúšikov dramatických horských scenérií a divokých krasových útvarov nepochybne očarí Guilin a “blízke” Yangshuo (s neďalekým fotogenickým kaňonom rieky Li), situované takisto na juhu Číny.

0