VLetenky

Čína s Ukraine International Airlines od 357 EUR

Xinjiang
Ujgurská autonómna oblasť (Xiniang) v podobe Shate Glacier (foto: lwtt93/Flickr/CC BY 2.0)

Na prvý pohľad všedný tarif Ukraine International Airlines do “ríše stredu” z Budapešti poteší pri lepšom pohľade do rezervačných systémov dostupnosťou aj počas letných a zimných prázdnin.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do čínskej metropoly Peking sa dajú kúpiť za 357 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety od 15. júna 2017, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v čase od polovice júna 2017 do konca februára 2018 (vrátane obdobia letných prázdnin a zimných sviatkov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Číny môže byť odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 5. júla s návratom čínskeho Pekingu (PEK) dňa 19. júla 2017.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Peking za 357 EUR (05.07.2017-19.07.2017)
Budapešť – Peking za 357 EUR (22.12.2017-02.01.2018)

Čína

I v prípade, že budú Vaše časové možnosti relatívne obmedzené, máte vcelku vhodnú príležitosť v priebehu pomerne krátkeho časového úseku objaviť veľkú časť pôvabných krás tejto príťažlivej východoázijskej krajiny. To vo všeobecnosti platí hlavne pri plánovaní ciest v dostatočnom časovom predstihu, zrealizovaní dlhých a náročných pozemných presunov nočnými (rýchlo)vlakmi alebo pri občasnom využití celkom dostupnej a spoľahlivej vnútroštátnej leteckej dopravy.

Peking a širšie okolie

V čínskom hlavnom meste Peking si určite nenechajte ujsť majestátne Zakázané mesto a návštevu jedného z tradičných hutongov, kde naďabíte na lákavé ukážky typickej čínskej architektúry. Samozrejme v žiadnom prípade nevynechajte ani legendami opradený preslávený Veľký čínsky múr, položený v neveľkej vzdialenosti od čínskej metropoly. Tvrdenia o viditeľnosti “múru” z Mesiaca sa síce nepotvrdili, napriek tomu sa však táto monumentálna stavba nepochybne zaraďuje k najgigantickejším stavebným projektom (resp. dielam), ktoré kedy boli na zemeguli vytvorené.

Historický Xi’an a moderný Šanghaj

Pokiaľ sa radíte k vášnivým milovníkom histórie a archeológie, zrejme nezostanete sklamaní v jednom z najstarších čínskych sídiel Xi’an, ktoré Vás okúzli nielen svojou fenomenálnou obrovskou armádou terakotových bojovníkov. Priaznivov veľmi rušných a uponáhľaných veľkomiest asi skôr upúta 23-miliónový Šanghaj so supermodernými štvrťami The Bund a Pudong.

Kulinársky kanton a neuveriteľné krasové oblasti

Famózne mesto Guangzhou v južnej partii Číny (v našom regióne skôr známejšie ako Kanton), môže poslúžiť i ako vhodný východiskový bod na návštevu pozoruhodných ostrovov Hong Kong a(lebo) Macao (v každom prípade si však neodpustite ochutnávku vynikajúcej kantonskej kuchyne). Fanúšikov dramatických horských scenérií a divokých krasových útvarov nepochybne očarí Guilin a “blízke” Yangshuo (s neďalekým fotogenickým kaňonom rieky Li), situovaným takisto na juhu Číny.

0