VLetenky

Čína s Turkish Airlines od 437 EUR

Šanghaj
Shanghai “business district” (Pudong) pri Huangpu River (foto: Yuya Sekiguchi/Flickr/CC BY 2.0)

Na návštevu “ríše stredu” pripravila pozvánku (nielen pre cestovateľov z východnejších oblastí Slovenska) letecká spoločnosť Turkish Airlines zo Star Alliance (s odletom z Košíc).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do čínskeho veľkomesta Šanghaj sú v predaji za 11809 CZK (alebo v prepočte cca 437 EUR) s odletom zo spomínaného košického leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú cesty v dobe od 16. júna do 26. októbra 2016 (t.j. od spustenia linky KSC-IST do konca letného letového poriadku), min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 30. júna (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od polovice septembra do začiatku októbra 2016.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Číny môže byť odlet zo slovenských Košíc (KSC) dňa 29. septembra a návrat z čínskeho Šanghaja (PVG) dňa 10. októbra 2016.

Rezervácia letenky:
Košice – Šanghaj za 11809 CZK (29.09.-10.10.2016)
Košice – Šanghaj za 466 EUR (rezervácia v SJ)

Čína

I v prípade, že sú Vaše časové možnosti relatívne obmedzené, máte výhodnú šancu aj počas pomerne krátkeho časového úseku objaviť veľkú časť pôvabných krás tejto príťažlivej východoázijskej krajiny. To vo všeobecnosti platí hlavne pri plánovaní ciest v dostatočnom časovom predstihu, zrealizovaní dlhých a náročných pozemných presunov nočnými (rýchlo)vlakmi alebo pri občasnom využití vcelku dostupnej a spoľahlivej vnútroštátnej leteckej dopravy.

Peking a širšie okolie

V čínskom hlavnom meste Peking si určite nenechajte ujsť majestátne Zakázané mesto a návštevu jedného z tradičných hutongov, kde naďabíte na pútavé ukážky typickej čínskej architektúry. Samozrejme v žiadnom prípade nevynechajte ani legendami opradený preslávený Veľký čínsky múr, položený v neveľkej vzdialenosti od čínskej metropoly. Tvrdenia o viditeľnosti “múru” z Mesiaca sa síce nepotvrdili, napriek tomu sa však táto gigantická stavba nepochybne zaraďuje k najmonumentálnejším stavebným projektom (resp. dielam), ktoré kedy boli na našej planéte vytvorené.

Historický Xi’an a moderný Šanghaj

Pokiaľ sa radíte k vášnivým milovníkom histórie a archeológie, zrejme nezostanete sklamaní v jednom z najstarších čínskych sídiel Xi’an, ktoré Vás okúzli nielen svojou fenomenálnou obrovskou armádou terakotových bojovníkov. Fanúšikov vskutku rušných a uponáhľaných veľkomiest asi skôr upúta 23-miliónový Šanghaj so supermodernými štvrťami The Bund a Pudong.

Kulinársky kanton a neuveriteľné krasové oblasti

Famózne mesto Guangzhou v južnej partii Číny (v našom regióne skôr známejšie ako Kanton), môže poslúžiť i ako výhodný východiskový bod na návštevu pozoruhodných ostrovov Hong Kong a(lebo) Macao (v každom prípade si však neodpustite ochutnávku vynikajúcej kantonskej kuchyne). Fanúšikov dramatických horských scenérií a divokých krasových útvarov nepochybne očarí Guilin a “blízke” Yangshuo (s neďalekým fotogenickým kaňonom rieky Li), situované takisto na juhu Číny.

0