VLetenky

Čína s Transaero od 372 EUR

Žlté Hory
Grandiózny “Chess Pavillon” v dych berúcom masíve Hua Shan (foto: strudelt/Flickr/CC BY 2.0)

Na návštevu obrovskej “ríše stredu” (v tomto prípade prevažne na obdobie mimo hlavnej sezóny) pripravila pozvánku letecká spoločnosť Transaero (s odletom z viedenského letiska).

Spiatočné letenky do Pekingu sú v predaji za 417 USD (alebo v prepočte cca 372 EUR) s odletom zo spomínanej Viedne. Tarifné podmienky stanovujú max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete najmä počas doby platnosti zimného letového poriadku.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Číny nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 25. októbra a návrat z čínskeho Pekingu (PEK) dňa 7. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Peking za 417 USD (25.10.-07.11.2015)

Čína

Aj v prípade, že sú Vaše časové možnosti pomerne obmedzené, máte výhodnú príležitosť aj počas relatívne krátkeho časového úseku odhaliť veľkú časť príťažlivých krás tejto pôvabnej východoázijskej krajiny. To v globále platí hlavne pri plánovaní ciest v dostatočnom časovom predstihu, uskutočnení dlhých a náročných pozemných presunov nočnými (rýchlo)vlakmi alebo pri občasnom využití celkom dostupnej a spoľahlivej vnútroštátnej leteckej dopravy.

Peking a širšie okolie

V čínskom hlavnom meste Peking si istotne nenechajte ujsť majestátne Zakázané mesto a návštevu jedného z typických hutongov, kde natrafíte na pútavé ukážky tradičnej čínskej architektúry. Samozrejme v žiadnom prípade neobíďte ani legendami opradený svetoznámy Veľký čínsky múr, situovaný v neveľkej vzdialenosti od čínskej metropoly. Tvrdenia o viditeľnosti “múru” z Mesiaca sa síce nepotvrdili, napriek tomu sa však táto monumentálna stavba nepochybne radí k najgigantickejším stavebným projektom (resp. dielam), ktoré kedy boli na modrej planéte vôbec vytvorené.

Historický Xi’an a moderný Šanghaj

Ak sa zaraďujete k vášnivým milovníkom histórie a archeológie, pravdepodobne neostanete sklamaní v jednom z najstarších čínskych sídiel Xi’an, ktoré Vás očarí nielen svojou geniálnou obrovskou armádou terakotových bojovníkov. Fanúšikov veľmi rušných a uponáhľaných veľkomiest asi skôr upúta 23-miliónový Šanghaj so supermodernými štvrťami The Bund a Pudong.

Kulinársky kanton a neskutočné krasové oblasti

Znamenité mesto Guangzhou v južnej partii Číny (v našom regióne skôr známejšie ako Kanton), môže poslúžiť aj ako vhodný východiskový bod na návštevu pozoruhodných ostrovov Hong Kong a(lebo) Macao (v každom prípade si však neodpustite ochutnávku výbornej kantonskej kuchyne). Priaznivcov magických horských scenérií a divokých krasových útvarov nepochybne okúzli Guilin a “blízke” Yangshuo (s neďalekým fotogenickým kaňonom rieky Li), položené taktiež na juhu Číny.

0