VLetenky

Čína s Transaero od 326 EUR

Yuanyang
Terasy v Yuanyang (foto: Jialiang Gao @ www.peace-on-earth.org /Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Na návštevu gigantickej “ríše stredu” (v tomto prípade na menej sezónne obdobie) láka ponuka leteckej spoločnosti Transaero (s odletom z viedenského leteckého prístavu).

Spiatočné letenky do Pekingu kúpite za 239 GBP (alebo v prepočte cca 326 EUR) s odletom zo spomínanej Viedne. Tarifné podmienky určujú max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu (či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete vo veľmi obmedzenom množstve hlavne v priebehu októbra 2015.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Číny nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 11. októbra a návrat z čínskeho Pekingu (PEK) dňa 20. októbra 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Peking za 239 GBP (11.10.-20.10.2015)
Viedeň – Peking za 345 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Peking za 361 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Peking za 9958 CZK (rezervácia v ČJ)

Čína

I v prípade, že sú Vaše časové možnosti relatívne obmedzené, máte vcelku výhodnú príležitosť počas pomerne krátkeho časového úseku objaviť veľkú časť pôvabných krás tejto príťažlivej východoázijskej krajiny. To vo všeobecnosti platí najmä pri plánovaní ciest v dostatočnom časovom predstihu, uskutočnení dlhých a náročných pozemných presunov nočnými (rýchlo)vlakmi alebo pri občasnom využití celkom dostupnej a spoľahlivej vnútroštátnej leteckej dopravy.

Peking a širšie okolie

V čínskom hlavnom meste Peking si určite nenechajte ujsť impozantné Zakázané mesto a návštevu jedného z tradičných hutongov, kde naďabíte na lákavé ukážky typickej čínskej architektúry. Samozrejme v žiadnom prípade nevynechajte ani legendami opradený preslávený Veľký čínsky múr, položený (aj) v neveľkej vzdialenosti od čínskej metropoly. Tvrdenia o viditeľnosti “múru” z Mesiaca sa síce nepotvrdili, napriek tomu sa však táto gigantická stavba nepochybne zaraďuje k najmonumentálnejším stavebným projektom (resp. dielam), ktoré kedy boli na zemeguli vytvorené.

Historický Xi’an a moderný Šanghaj

Pokiaľ sa radíte k vášnivým milovníkom histórie a archeológie, zrejme nezostanete sklamaní v jednom z najstarších čínskych sídiel Xi’an, ktoré Vás okúzli nielen svojou fenomenálnou obrovskou armádou terakotových bojovníkov. Priaznivcov veľmi rušných a uponáhľaných veľkomiest asi skôr upúta 23-miliónový Šanghaj so supermodernými štvrťami The Bund a Pudong.

Kulinársky kanton a neuveriteľné krasové oblasti

Famózne mesto Guangzhou v južnej časti Číny (v našich končinách skôr známejšie ako Kanton), môže poslúžiť i ako výhodný východiskový bod na návštevu pozoruhodných ostrovov Hong Kong a(lebo) Macao (v každom prípade si však neodpustite ochutnávku vynikajúcej kantonskej kuchyne). Fanúšikov dramatických horských scenérií a divokých krasových útvarov nepochybne očarí Guilin a “blízke” Yangshuo (s neďalekým fotogenickým kaňonom rieky Li), situované takisto na juhu Číny.

0