VLetenky

Čína s Transaero od 315 EUR

Shanhaiguan
Shanhaiguan, východný koniec Veľkého čínskeho múru (foto: Caitriana Nicholson/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na návštevu gigantickej “ríše stredu” (v tomto prípade prevažne na obdobie mimo hlavnej sezóny) pripravila pozvánku letecká spoločnosť Transaero (s odletom z pražského letiska).

Spiatočné letenky do Pekingu sa dajú kúpiť za 345 USD (alebo v prepočte cca 315 EUR) s odletom zo spomínanej Prahy. Tarifné podmienky určujú odlety v dobe od 01.10.-14.12.2015 a 21.01.-26.03.2016 (s ukončením ciest do 31. marca 2016), max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 31. augusta (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete predovšetkým v dobe od polovice októbra 2015 do konca marca 2016 (s výnimkou uvedeného vylúčeného obdobia počas zimy).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Číny môže byť odlet z českej Prahy (PRG) dňa 25. októbra a návrat z čínskeho Pekingu (PEK) dňa 7. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Praha – Peking za 345 USD (25.10.-07.11.2015)

Čína

I v prípade, že sú Vaše časové možnosti relatívne obmedzené, máte výhodnú príležitosť i počas pomerne krátkeho časového úseku objaviť veľkú časť pôvabných krás tejto príťažlivej východoázijskej krajiny. To vo všeobecnosti platí hlavne pri plánovaní ciest v dostatočnom časovom predstihu, zrealizovaní dlhých a náročných pozemných presunov nočnými (rýchlo)vlakmi alebo pri občasnom využití vcelku dostupnej a spoľahlivej vnútroštátnej leteckej dopravy.

Peking a širšie okolie

V čínskom hlavnom meste Peking si určite nenechajte ujsť impozantné Zakázané mesto a návštevu jedného z tradičných hutongov, kde naďabíte na pútavé ukážky typickej čínskej architektúry. Samozrejme v žiadnom prípade nevynechajte ani legendami opradený svetoznámy Veľký čínsky múr, položený v neveľkej vzdialenosti od čínskej metropoly. Tvrdenia o viditeľnosti “múru” z Mesiaca sa síce nepotvrdili, napriek tomu sa však táto gigantická stavba nepochybne zaraďuje k najmonumentálnejším stavebným projektom (resp. dielam), ktoré kedy boli na našej planéte vytvorené.

Historický Xi’an a moderný Šanghaj

Pokiaľ sa radíte k vášnivým milovníkom histórie a archeológie, zrejme nezostanete sklamaní v jednom z najstarších čínskych sídiel Xi’an, ktoré Vás okúzli nielen svojou fenomenálnou obrovskou armádou terakotových bojovníkov. Priaznivcov veľmi rušných a uponáhľaných veľkomiest asi skôr upúta 23-miliónový Šanghaj so supermodernými štvrťami The Bund a Pudong.

Kulinársky kanton a neuveriteľné krasové oblasti

Famózne mesto Guangzhou v južnej partii Číny (v našom regióne skôr známejšie ako Kanton), môže poslúžiť i ako výhodný východiskový bod na návštevu pozoruhodných ostrovov Hong Kong a(lebo) Macao (v každom prípade si však neodpustite ochutnávku vynikajúcej kantonskej kuchyne). Fanúšikov dramatických horských scenérií a divokých krasových útvarov nepochybne očarí Guilin a “blízke” Yangshuo (s neďalekým fotogenickým kaňonom rieky Li), situované takisto na juhu Číny.

0